ČEZ: 12,357 432 TWh bezemisní elektřiny vyrobily od začátku roku české jaderné elektrárny

27.05.2023 13:44 | Komerční článek

Číslo týdne

ČEZ: 12,357 432 TWh bezemisní elektřiny vyrobily od začátku roku české jaderné elektrárny
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Temelín dodal do sítě více než 6,3 TWh, Dukovany přispěly dalšími 6,05 TWh. Celková loňská spotřeba České republiky činila 59,3 TWh. Produkce v jaderných zdrojích bude základem moderní bezemisní české energetiky i v následujících dekádách, a společnost ČEZ proto odstartovala v jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany rozsáhlý projekt směřující ke zvýšení jejich efektivity.

Díky delším palivovým kampaním očekává růst celkových dodávek elektřiny o cca 2 miliardy kWh ročně, což představuje 3 až 4 procenta celkové české spotřeby. Dále také připravuje stavbu nových jaderných zdrojů a malých modulárních reaktorů.

Výroba v jaderných elektrárnách, se kterými Evropská komise počítá při plnění klimatických cílů EU, nepřispívá k produkci skleníkových plynů, a nemá tak vliv na globální změny klimatu. Ročně se díky nim nevypustí do českého ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

živnostníci

Pane Skopečku, můžete mi říci, co aktuálně děláte dobrého pro živnostníky? A kde berete tu jistotu, že se jich zvýšení odvodů a daní zásadně nedotkne? Za sebe vám sděluji, že dotkne, a dost. Navíc se nás dotknout i další vaše opatření

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Správa železnic: Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

16:13 Správa železnic: Opravená fasáda teplického nádraží se odhaluje v plné kráse

První část rekonstrukce nádražní budovy v Teplicích se chýlí ke konci. Z památkově chráněného objekt…