ČEZ: 22 poruch na vedení, 34 tisíc odběrných míst bez proudu. Takové jsou dopady včerejších bouřek

16.06.2019 16:34

Bouřky doprovázené silným větrem potrápily také energetiky. Dispečink ČEZ Distribuce na svém zásobovacím území v sobotu ve 21.00 hodin evidoval 22 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo na 34 tisíc odběrných míst. Nejvíce problémů jsme měli na východě Čech v Královehradeckém kraji (na Náchodsku a Trutnovsku)a ve středních Čechách (Nymbursko a Kolínsko).

ČEZ: 22 poruch na vedení, 34 tisíc odběrných míst bez proudu. Takové jsou dopady včerejších bouřek
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Montéři poruchových čet vyjížděli okamžitě do terénu a intenzivně pracovali na obnovení dodávky elektřiny v postižených lokalitách.

Práce postupovaly velmi rychle, řadu poruch se podařilo dispečerům zmanipulovat dálkově – tedy z dispečinku. V sobotu ve 23.00 hodin jsme evidovali 18 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo 16 tisíc odběrných míst. Přes noc se poruchovým četám podařilo většinu poruch opravit, dnes (neděle) v 8.00 hodin ráno jsme evidovali jen 7 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny bylo 500 odběrných míst (na Trutnovsku, Kutnohorsku a Mladoboleslavsku). Obnovení dodávek po včerejších bouřkách všem odběratelům předpokládáme během dnešního dne.

Nejčastější příčinou poruch byl pád stromů a větví do vedení, na dvou místech nám spadly stromy přímo na distribuční trafostanici. Docházelo k ulomení izolátorů, přetrhaní vodičů a častou příčinou poruch byl také úder blesku do vedení. V terénu se pohybovalo na 150 pracovníků poruchových čet, další desítky pracovníků řešili následky bouřek na dispečinku i call centru ČEZ Distribuce.

Škody zatím sčítáme, prioritou je obnovení dodávky elektřiny. Prvotní odhady se pohybují v řádech statisíců korun.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

22:02 ÚZSVM pravomocně uhájil 24 milionů korun

Žalobce se domáhal u Obvodního soudu pro Prahu 2 po Ministerstvu spravedlnosti zaplacení 24 milionů …