ČEZ: Ano bez roušek. V Temelíně zahájili letošní svatební sezónu

30.04.2021 18:47 | Zprávy

Za dodržení všech ochranných proticovidových pravidel dnes proběhla v parku kolem Infocentra Jaderné elektrárny Temelín první letošní svatba.

ČEZ: Ano bez roušek. V Temelíně zahájili letošní svatební sezónu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Na ostrůvku uprostřed parkového rybníčku si před oddávajícím temelínským starostou Josefem Vácou své ano řekli Eva Nemergutová a Pavel Novotný z Prachatic. Byl to již 125 svatební obřad, který se pod temelínskými dominantami od roku 2006 uskutečnil.

Maximálně 15 lidí včetně snoubenců, oddávajícího i matrikáře. Tak zní základní pravidlo pro konání svateb. Snoubenci z Prachatic ho splnili bezezbytku. I s oddávajícím se první letošní svatby pod temelínskými chladícími věžemi zúčastnilo deset lidí. Všichni se po parku pohybovali v rouškách. Ochranu úst směli odložit pouze během vlastního svatebního obřadu a krátce na následné fotografování.

„Ani roušky ani početní limit pro nás nebyla komplikace. Počítali jsme tím a svatby se tak zúčastnil nejužší okruh rodinných příslušníků. Počasí nám vyšlo a i prostředí, kdy zámecký park se s teplejším počasím začíná probouzet, bylo také moc hezké. Celkově jsme si to tady moc užili,“ uvedli po obřadu novomanželé Novotní.

Na letošní rok jsou naplánovány ještě další tři svatby. První z nich proběhne o prvním červnovém víkendu.

Zajímavosti z temelínské svatební historie:

  • První svatba se u temelínské elektrárny uskutečnila 7. 7. 2006
  • Největšími svatebními vozy byly tři kamióny v roce 2012
  • Nejvíce svateb v jednom dni, konkrétně tři, proběhlo 8. 9. 2012
  • Jubilejní 50. svatba proběhla v pátek 13, konkrétně 13. 9. 2013
  • Andrea Svobodová z Protivína a Jaroslav Kejzar z Vítězné u Turnova jako první pár uzavřeli v únoru 2014 sňatek u reaktoru, resp. jeho modelu v infocentru
  • První mezinárodní svatba se uskutečnila 8. srpna 2015. Své ano si zde řekla Chih-Ting Yu z Tchajwanu s Jiřím Koubkem z obce Temelín.
  • 18. 9. 2015 proběhla v na zámeckém ostrůvku zlatá svatba, která stvrdila padesátileté manželství Petry Kocmoudové (69) a Petra Kocmouda (72) z Českých Budějovic
  • V květnu 2017 se v zámeckém parku poprvé žádalo o ruku
  • 21. dubna 2018 proběhla v Temelíně jubilejní stá svatba

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Lidé se v Temelíně dostanou až k použitému palivu

17:46 ČEZ: Lidé se v Temelíně dostanou až k použitému palivu

Unikátní letní exkurze do přísně střeženého areálu největšího českého energetického zdroje se letos …