ČEZ: Ano bez roušek. V Temelíně zahájili letošní svatební sezónu

30.04.2021 18:47 | Zprávy

Za dodržení všech ochranných proticovidových pravidel dnes proběhla v parku kolem Infocentra Jaderné elektrárny Temelín první letošní svatba.

ČEZ: Ano bez roušek. V Temelíně zahájili letošní svatební sezónu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Na ostrůvku uprostřed parkového rybníčku si před oddávajícím temelínským starostou Josefem Vácou své ano řekli Eva Nemergutová a Pavel Novotný z Prachatic. Byl to již 125 svatební obřad, který se pod temelínskými dominantami od roku 2006 uskutečnil.

Maximálně 15 lidí včetně snoubenců, oddávajícího i matrikáře. Tak zní základní pravidlo pro konání svateb. Snoubenci z Prachatic ho splnili bezezbytku. I s oddávajícím se první letošní svatby pod temelínskými chladícími věžemi zúčastnilo deset lidí. Všichni se po parku pohybovali v rouškách. Ochranu úst směli odložit pouze během vlastního svatebního obřadu a krátce na následné fotografování.

„Ani roušky ani početní limit pro nás nebyla komplikace. Počítali jsme tím a svatby se tak zúčastnil nejužší okruh rodinných příslušníků. Počasí nám vyšlo a i prostředí, kdy zámecký park se s teplejším počasím začíná probouzet, bylo také moc hezké. Celkově jsme si to tady moc užili,“ uvedli po obřadu novomanželé Novotní.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

MUDr. Jiří Mašek byl položen dotaz

K čemu bude armádě karlovarské letiště?

Neslibovali jste, že peníze na obranu budete využívat efektivně? Na co armáda potřebuje zrovna toto letiště? Kolik to bude stát? Nejen nákup, ale i samotný provoz do budoucna?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Finanční správa: Změna provozní doby podatelen

7:23 Finanční správa: Změna provozní doby podatelen

Finanční správa informuje o úpravě provozní doby podatelen finančních úřadů, která vstoupí v platnos…