ČEZ Distribuce: Transformační stanice v Lanškrouně prochází rekonstrukcí

28.04.2021 14:21

Rekonstrukcí prochází transformovna na jihozápadním okraji Lanškrouna, která slouží pro napájení distribuční sítě 22kV přilehlého města. Celková cena rekonstrukce se vyšplhá na 112 milionů korun a bude dokončena v listopadu letošního roku.

ČEZ Distribuce: Transformační stanice v Lanškrouně prochází rekonstrukcí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

„Rekonstrukce transformovny v Lanškrouně, výrazně omezí poruchovost, posílí kapacitu sítě v této oblasti a zvýší spolehlivost dodávek elektrické energie v této části východních Čech,“ říká Radim Černý, místopředseda představenstva ČEZ Distribuce.

Anketa

Nosíte venku roušku nebo respirátor?

15%
46%
hlasovalo: 17695 lidí

Původní transformovna slouží již od roku 1977 a v letošním roce se dočká modernizace a výměny původního zařízení za nové. Rozvaděč bude vyměněn za nový, zapouzdřený, stanoviště výkonových transformátorů a tlumivek budou nahrazena novými zastřešenými, v místě původních. Výkonové transformátory budou použity stávající, tlumivky i kabeláž budou vyměněny. Společně s obnovou rozvodny 22 kV budou instalovány nové ochrany a nový řídicí systém. Transformovna je bezobslužná a její provoz řídí pověřený dispečer.

Energetici vyřeší i problém s vysokou hladinou spodní vody. Nový rozvaděč bude umístěn v novém objektu ve zvýšené úrovni nad okolním terénem, aby nebyl ohrožen v případě přívalových srážek.

Celkové náklady na stavbu se vyšplhají na téměř 112 milionů korun. Práce jsou již v plném proudu a rekonstrukce by měla být dokončena v listopadu letošního roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lesy ČR: Vydejte se ke studánkách i na cesty s příběhem a získejte klubové dárky

16:34 Lesy ČR: Vydejte se ke studánkách i na cesty s příběhem a získejte klubové dárky

U stovek studánek a historických lesních cest rozmisťují v těchto dnech státní lesníci z Lesů ČR po …