ČEZ Distribuce podpořila elektro vzdělání ve výši 12 720 000 korun

22.07.2022 7:29 | Komerční článek

Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše, který pořádá ČEZ Distribuce. Celkem 1 020 000 korun si mezi sebou rozdělilo devadesát nejaktivnějších studentů elektro oborů deseti partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě. O program byl i letos obrovský zájem, do letošního ročníku se zapojilo 1527 studentů, což je o 240 více než loni. Do programu se za šest let jeho trvání přihlásilo téměř 7 tisíc studentů a ČEZ Distribuce věnovala na elektro vzdělání mezi studenty a školy 12 720 000 korun.

ČEZ Distribuce podpořila elektro vzdělání ve výši 12 720 000 korun
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky. „Studenti, kteří se do programu zapojí, získávají oproti jiným uchazečům o zaměstnání zajímavou položku do svého životopisu a díky tomu mají také větší šanci uspět ve výběrovém řízení na některou z absolventských pozic,“ říká Lucie Masopustová, členka představenstva ČEZ Distribuce.

Vyhodnocování programu probíhá celý školní rok a na přelomu března a května vybere komise složená ze zástupců dané školy a zástupců ČEZ Distribuce tři nejlepší žáky ve třech elektro oborech či třech nejvyšších ročnících, kteří získají zajímavé finanční ohodnocení. Technické profese se v současné době potýkají s nedostatkem pracovních míst a nejinak tomu je i v oboru distribuce elektřiny. Společnost ČEZ Distribuce se proto snaží podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách. 

Do motivačního programu se zapojila například střední odborná škola v Chomutově, známá pod zkratkou ESOZ Chomutov. Její bývalý ředitel Jan Mareš, dnes náměstek ministra školství pro řízení sekce vzdělávání a mládeže, se slavnostního předávání ocenění nejlepším rovněž zúčastnil: „Motivační program Prokopa Diviše je opravdu zajímavým programem už jen proto, že je motivačním pro všechny bez rozdílu. Na finanční odměnu tak může dosáhnout doslova každý. Prokop Diviš, a vlastně tím i ČEZ Distribuce, tak vyloženě říká – když budete dobří a budete chtít, počítáme s vámi.“

Motivační program si chválí i v Ostravě. „Změna je po těch šesti letech opravdu vidět. Navíc to, že jsme partnerská škola Skupiny ČEZ nám umožňuje modernizovat vybavení a zatraktivnit výuku. Teď například chystáme výuku fotovoltaiky v praxi,“ řekl Tomáš Fuhrer, ředitel Střední školy elektrotechnické se sídlem v ulici Na Jízdárně.

Pro ty nejlepší oceněné novodobé Prokopy Diviše si ČEZ Distribuce připravila také zážitkový den plný energetických překvapení. Desítka studentů navštívila pražské sídlo ČEZ Distribuce, zapouzdřenou rozvodnu 110 kV, pracoviště ČEZ TRADE, muzeum energetiky, kabelový tunel pod Prahou i dobíjecí HUB na elektromobily s instalovanou akumulací.

Již sedmý ročník Prokopa Diviše odstartuje ČEZ Distribuce v říjnu 2022.

Další vzdělávací programy ČEZ Distribuce: Absolvent a Praktikant

Program Absolvent je určen pro absolventy středních a vysokých škol s kvalifikačními profily SŠ, SŠ – elektro, VŠ a VŠ – elektro. Absolventský program slouží jako jeden z nástrojů generační obměny v naší společnosti. Je žádoucí, aby Absolventské místo bylo obsazeno jako náhrada za pracovníka, který bude maximálně do dvou let od nástupu Absolventa odcházet do starobního nebo předčasného důchodu. Adaptační program pro Absolventy trvá minimálně 1, maximálně 2 roky (dle kvalifikačního profilu). Absolventi plní aktivity dle termínů svého nástupu a absolvují zácvik na cílovou pozici.

Program Praktikant je určen pro absolventy středních odborných škol s elektrotechnickým zaměřením, ať již s výučním listem či maturitou. Připravuje budoucí kolegy na pozice Provozních elektromontérů v útvaru Sítě či Techniků diagnostiky v útvaru Elektrické stanice. Během 2 let trvání programu bude nový kolega seznámen se základními technologiemi vedení elektrického napětí a elektrických stanic, součástí zácviku je i každodenní praktický nácvik všech pracovních úkonů a postupů. Průvodcem celého programu garant, který plní funkci mentora a odborného školitele a má přesně daný obsah a časový harmonogram.

Více na ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

ekošílenci

Často mluvíte o ekošílencích a fanaticích. Myslíte, že jde toto šílenství ještě nějak zatavait? Co čekáte, že přijde s volbami? Posílí tito šílenci nebo naopak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Teplárenská lokalita Mělník se připravuje na budoucnost bez uhlí

14:44 ČEZ: Teplárenská lokalita Mělník se připravuje na budoucnost bez uhlí

Teplárenskou lokalitu Mělník čeká do konce desetiletí ukončení výroby z uhlí a přechod na alternativ…