ČEZ: Do českého mobilního prostředí přichází první energeticko-vzdělávací aplikace

01.11.2016 20:48 | Zprávy

Jak z jednoho místa přitáhnout pozornost zájemců o fyziku a energetiku řeší nová aplikace Skupiny ČEZ. Aplikace nazvaná „Svět energie“ je určená pro děti, školáky, studenty, ale i třeba veřejnost. Je zdarma dostupná v Google Play a AppStore a Skupina ČEZ ji v těchto dnech uvedla do virtuálního prostředí.

ČEZ: Do českého mobilního prostředí přichází první energeticko-vzdělávací aplikace
Foto: Archiv
Popisek: Mobilní telefon - ilustrační foto.

Uživatelé v aplikaci najdou například 3D grafické modely uhelné elektrárny Ledvice nebo přečerpávací elektrárny Štěchovice. Vše je doplněno o základní informace, jako například princip fungování obou typů elektráren. Reálný obraz grafickým modelům pak dává video přímo z prostředí provozu i s komentářem.

Na své si přijdou i děti ve věku už od čtyř. Pro něj je určen multimediální program „Joulinka“. Zábavnou formou jsou děti seznamovány s výrobou elektřiny, ale i její úsporou v domácnosti. Programem děti provázejí skřítkové eneři, do kterých výtvarník převtělil jednotlivé druhy energie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

K čemu jsou vyšetřovací komise?

Tvrdíte, že je chcete zřizovat třeba ke kauze Dozimetr, ale můžete uvést jeden příklad, kdy ustanovení komise bylo k něčemu dobré a komise něco vyřešila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Policie ČR: Policisté zachraňují životy díky AED už deset let

19:15 Policie ČR: Policisté zachraňují životy díky AED už deset let

Jihomoravští policisté se podíleli na záchraně 102 lidských životů.