ČEZ: Dukovanská jednička opět dodává elektřinu

25.10.2024 8:56 | Tisková zpráva

Operátoři Jaderné elektrárny Dukovany v noci úspěšně ukončili náročnou odstávku a obnovili dodávky bezemisní elektřiny z prvního výrobního bloku. Energetici během odstávky připravili blok na provoz se zvýšeným výkonem 512 MW. Aktuálně jsou tak v provozu všechny čtyři výrobní bloky Jaderné elektrárny Dukovany a jeden blok v Temelíně.

ČEZ: Dukovanská jednička opět dodává elektřinu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Odstávky našich bloků už zdaleka nejsou jen o výměně paliva. Naším cílem je zajistit bezpečný a spolehlivý nejméně šedesátiletý provoz všech našich bloků. S tím souvisí i velký rozsah kontrol a investic do modernizace zařízení, které máme v Dukovanech aktuálně za sebou,“ říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize jaderná energetika Bohdan Zronek.

ČEZ první výrobní blok plánovaně odstavil v polovině srpna a zahájil 38. odstávku bloku pro kontrolu a údržbu zařízení a výměnu části paliva za čerstvé. Všechny plánované činnosti, především kontroly a testy zařízení a 58 údržbových a modernizačních akcí se energetikům podařily bezpečně dokončit s několikadenním předstihem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Proč zřizovat nějako krizovou komisi?

Kdo by měl být jejím členem? Kdo by ji jmenoval? Na jak dlouho? A jestli se může sejít a rozhodovat nějaká komise, proč by nemohl i parlament? Nějak to nechápu a myslím, že by o zásadních věcech měli rozhodovat politici, které si volíme ne bůh ví kdo.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

22:03 Úřad vlády: Téma zemědělství přilákalo stovky návštěvníků

V zahradě Strakovy akademie se v sobotu uskutečnila první tematická akce pro veřejnost, zaměřená na …