ČEZ ESCO Polska bude pracovat pro polské námořnictvo. Zakázka má objem přes 100 milionů korun

18.10.2018 12:08

Slavnou studentskou kolej Gdyňské námořní akademie z počátku 80. let minulého století kompletně zrekonstruuje konsorcium dvou firem vedené společností ČEZ ESCO Polska. Modernizace přinese nejen významné energetické úspory, ale také změní vzhled celé budovy. Do budoucna počítá kolej se zdvojnásobením ubytovací kapacity.

ČEZ ESCO Polska bude pracovat pro polské námořnictvo. Zakázka má objem přes 100 milionů korun
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Zakázka za 100 milionů korun zahrnuje komplexní modernizaci tepelného hospodářství a rekonstrukci všech inženýrských sítí: od teplé a studené vody, přes dálkové vytápění, až po kanalizaci a odvětrávání. Dojde rovněž k výměně veškerého elektrického vybavení budovy včetně hromosvodů. Nakonec budova dostane novou hliníkovou fasádu. Dokončení všech prací je plánováno ve druhé polovině příštího roku. 

„Hloubkovou modernizaci tepelného hospodaření bereme jako komplexní projekt. Nabízíme zákazníkům širokou škálu služeb, které se navzájem doplňují, takže na konci získá klient moderní, energeticky efektivní budovu, která přináší významné ekonomické úspory,“ uvedl předseda představenstva ČEZ ESCO Polska Jaromír Pečonka. Vedle snížení nákladů na provoz jsou ale modernizační projekty důležité i z jiného pohledu: významně zvyšují komfort obyvatelů zrekonstruovaných budov.

Kolej číslo 1 Gdyňské námořnické akademie je jednou ze čtyř ubytoven, kterou škola pro námořní důstojníky nabízí. Dříve byla známá pod jménem Hotel Libye podle libyjských studentů, kteří do Polska přišli studovat inženýrství a navigaci. Současná ubytovací kapacita budovy je kolem 90 studentů, do budoucna je v plánu navýšení až na dvě stě.

Mezi velké projekty energetických úspor od ČEZ ESCO Polska patří například zakázky na energetickou modernizaci veřejných budov v Biskupieci ve Varmijsko-mazurském vojvodství, školních objektů v Bydhošti nebo pěti škol v přístavním městě Gdyni.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

14:28 Ředitelství vodních cest: Přístav ve Veselí nad Moravou přivítá veřejnost 29. května

Na novém vyhlídkovém mole v laguně Baťova kanálu byla podepsána smlouva mezi městem Veselí nad Morav…