ČEZ ESCO se stará o 2222 distribučních zařízení, „jubilejní“ domov pro seniory bude dva roky platit jen 22 procent

16.07.2021 9:15

Společnost ČEZ Energetické služby (ČEZ ES) ze skupiny ČEZ ESCO uzavřela 2222. smlouvu na provozování distribučních zařízení, konkrétně na provoz trafostanice ostravského Domova Čujkovova, který se ve dvou objektech stará o 300 seniorů. Originální pořadové číslo smlouvy oslavili energetici netradičním dárkem: domovu pro seniory budou letos a příští rok účtovat ze smluvní částky jen 22 procent.

ČEZ ESCO se stará o 2222 distribučních zařízení, „jubilejní“ domov pro seniory bude dva roky platit jen 22 procent
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Domov Čujkovova, který je příspěvkovou organizací statutárního města Ostrava, však ve výsledku ušetří mnohem více, tak jako všichni zákazníci, kteří provoz o své distribuční zařízení svěří specializované firmě. „Zajišťujeme revize, které vyžaduje legislativa, pravidelnou kontrolu, údržbu i odstraňování menších poruch. Na tyto činnosti by jinak domov nebo jiný zákazník musel mít specializovaného zaměstnance nebo si na každou z nich najímat odborné firmy,“ vysvětluje vedoucí oddělení provozování distribučních zařízení společnosti ČEZ ES Robert Poljak, v čem spočívá hlavní přínos.

Anketa

Souhlasíte, aby se pokuty za opakované přestupky odečítaly ze sociálních dávek?

97%
1%
hlasovalo: 17390 lidí

Potvrzuje to i ředitelka zařízení Magda Mertová: „My jsme tady proto, abychom se dobře postarali o seniory, to umíme a na to máme odborníky. Ale kdybychom si měli sami provozovat trafostanici, museli bychom zaměstnat člověka s příslušnou kvalifikací, a to by pro nás byla hodně drahá pracovní síla. Rádi jsme proto provoz trafostanice předali na bedra specialistů, je to pro nás výrazná úspora nákladů a zároveň můžeme být klidní, že je o tuto technicky složitou a zároveň pro provoz zařízení důležitou technologii dobře postaráno,“ říká ředitelka Domova Čujkovova Magda Mertová. A dodává, že má teď klidnější spaní. „Díky smlouvě o provozování nám ČEZ Energetické služby garantují, že nám v případě jakýchkoliv problémů s trafostanicí pomohou doslova kdykoliv, sedm dní v týdnu a 24 hodin denně. A v nouzových případech zajistí i náhradní zdroje, což je pro nás důležité, protože dodávky energie jsou pro provoz domova zásadní,“ dodala ředitelka.

Svěřování trafostanic do péče odborných firem je v poslední době trendem, například právě u domovů pro seniory či hendikepované nebo u firem, které nemají vlastní energetické hospodářství. „Majitelům se vynaložené náklady na tuto službu vyplatí například díky úsporám plynoucím z minimalizace výpadků dodávek elektřiny,“ říká generální ředitel společnosti ČEZ Energetické služby Rostislav Díža. „Dochází k tomu s ohledem na kvalitnější údržbu a optimalizaci chodu elektrického zařízení pro individuální potřeby zákazníka.“

Standardní rozsah nabízené služby v sobě zahrnuje provádění pravidelné údržby a revizí podle platné legislativy, držení nepřetržité pohotovosti 24 hodin sedm dní v týdnu pro případy neočekávaných poruch a havárií, provádění oprav a rekonstrukcí na elektrickém zařízení, zajištění provozní manipulace, realizaci plánované i operativní výměny transformátorů v režimu nepřetržité pohotovosti a zajištění plánovaného nebo operativního nasazení zdroje náhradního napájení.

Společnost ČEZ Energetické služby staví a provozuje energetická zařízení pro služby a obce. Kromě provozování elektrických zařízení (trafostanice, rozvodny, vedení VVN, VN a NN) se zabývá také výstavbou a rekonstrukcí zařízení pro tepelnou energetiku, elektroenergetiku, veřejné osvětlení a související technickou infrastrukturu. Provozuje energetická hospodářství, lokální distribuční soustavy, centrální zásobování teplem a systémy veřejného osvětlení. Snižuje energetickou náročnost tím, že instaluje chytrá řešení. V neposlední řadě zajišťuje výrobu a dodávku tepla, plynů, pitné vody, odpadní vody, stlačeného vzduchu a distribuci elektřiny a nabízí také služby vlastní vodohospodářské laboratoře. Více na webu ČEZ Energetické služby ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FNUSA: Očkování pokračuje, o třetí dávky je mezi zdravotníky zájem

7:29 FNUSA: Očkování pokračuje, o třetí dávky je mezi zdravotníky zájem

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně i nadále očkuje ve svých dvou očkovacích centrech – přímo v nem…