ČEZ: Elektrárna nabízí třetí dávku očkování přímo na pracovišti

20.10.2021 8:24 | Tisková zpráva

Zaměstnanci ČEZ, dodavatelé i lidé z regionu budou moci už zítra podruhé využít očkování proti covid-19 přímo na pracovišti v Jaderné elektrárně Dukovany. Více než šedesátce zájemců budou zdravotníci aplikovat jednodávkovou vakcínu, očkování druhou dávkou a nově také přeočkování třetí dávkou. Hlavním cílem je ještě více posílit míru proočkovanosti, která v obou jaderných elektrárnách přesahuje 75 %.

ČEZ: Elektrárna nabízí třetí dávku očkování přímo na pracovišti
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Středeční očkování na pracovišti elektrárny navazuje na první očkování, které zde proběhlo 22. září. V září o očkování projevilo zájem na 80 zaměstnanců a obyvatel regionu. Většina přihlášených dala přednost dvoudávkovým typům vakcíny Moderna a Pfizer, jejíž druhou dávkou obdrželi právě ve středu 20.10. Na očkování se stále hlásí nový zájemci, kteří mohou využít jednodávkové vakcíny Johnson a nově také zájemci o přeočkování třetí dávkou, u kterých uplynulo 6 měsíců od dokončení první fáze očkování.

„Denně do elektrárny vstupuje v průměru kolem 1500 osob a v průběhu odstávek je tento počet až dvojnásobný. Díky očkování tak stále posilujeme spolehlivost naší výroby před nadcházejícím zimním období a obdobím odstávek pro výměnu paliva, které nás od listopadu čekají,“ popisuje Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

Možnost výběru očkovací vakcíny Johnson & Johnson, Moderna nebo Pfizer a její aplikace přímo na pracovišti je hlavní motivací pro další více jak šedesátku zájemců, kteří se budou ve středu očkovat přímo v Jaderné elektrárně Dukovany proti nemoci covid-19. Očkování bude probíhat od ranních 5:30 do 19 hodin. Čas byl zvolen tak, aby zaměstnanci mohli využít očkování už při odchodu z noční směny nebo před nástupem do práce i v jejím průběhu.

V obou jaderných elektrárnách stále platí řada ochranných preventivních opatření. Vedle povinnosti nošení ochrany dýchacích cest v určených prostorách, používání desinfekce nebo měření teploty při každém vstupu do elektrárny, zde také provádí testování osob.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom: Další čínský blok, Sü-ta-pao 3, má lapač taveniny

22:54 Rosatom: Další čínský blok, Sü-ta-pao 3, má lapač taveniny

V 3. bloku čínské jaderné elektrárny Sü-ta-pao (angl. Xudabao) s reaktorem VVER-1200 byl 14. ledna 2…