ČEZ: Energetici pomohli rekordním nákupem dárků chráněným dílnám

19.12.2018 10:59

Zaměstnanci Skupiny ČEZ si na tradičních vánočních trzích chráněných dílen v ostravském Domě energetiky nakoupili vánoční dárky za více než 36 tisíc korun.

ČEZ: Energetici pomohli rekordním nákupem dárků chráněným dílnám
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Rekordní částkou v historii vánočních trhů pomohli hendikepovaným zaměstnancům čtyř chráněných dílen, které průběžně podporuje také Nadace ČEZ.

Tradičním účastníkem trhů je sociální podnik Krabičky, který energetici podporují i na dalších akcích, například na Dni otevřených dveří Elektrárny Dětmarovice. „Vánoční atmosféra v Domě energetiky byla úžasná. Zaměstnanci jsou vždy nesmírně milí a nakupují o to víc, že už nás znají a vědí, že tím podporují zaměstnávání osob se zdravotním znevýhodněním,“ řekla šéfka výrobního družstva Petra Hudečková.

Opět po roce se v Ostravě prodávaly také výrobky bohumínské chráněné dílny PUNTIK, na dračku šly hlavně netradiční přáníčka a krásné tašky. „Naši zaměstnanci byli opravdu rádi, když mohli předvést, že i lidé s hendikepem mohou vytvořit něco krásného a užitečného. Díky takovýmto akcím jsme schopni výrobu udržet a vytvářet nové originální výrobky. Utržili jsme téměř sedmnáct tisíc korun, což je pro nás opravdu mimořádná částka,“ zhodnotila nejen finanční výsledky trhů Marcela Śafránková z bohumínské chráněné dílny PUNTIK.

Podruhé prodávali v Ostravě své výrobky žáci olomoucké školy pro sluchově postižené, které vloni Nadace ČEZ podpořila grantem na vybavení jejich dílny. „Naše žákyně byly z trhů nadšené. Prodali jsme zboží skoro za šest tisíc korun, čistý zisk ve výši 3187 korun vložíme do nadačního fondu školy a použijeme ho na nákup pomůcek a vybavení pro výuku praktických předmětů,“ řekla učitelka Petra Spáčilová.

Energetici podpořili svými nákupy také projekt Mental Café, který zaměstnává osoby s mentálním postižením. „V našem kávovém stánku kralovalo letošním trhům Andělské latté a horká belgická čokoláda. Tyto nápoje připravovala zkušená baristka Iveta a věříme, že všem zákazníkům velmi chutnaly,“ poděkovala Lucie Gurecká za netradiční pojízdnou kavárnu, která letos rovněž získala příspěvek od Nadace ČEZ.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tisková zpráva

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

22:11 Arnika: Nominujte svou Alej roku 2019. Uzávěrka je koncem října

O titul Aleje roku spolku Arnika ve Zlínském kraji nebojuje zatím žádná alej, letos zatím přišlo 55 …