Podle statistik návštěvnosti infocenter a energetických provozů ČEZ se tak rozhodlo vloni poznat různé formy výroby elektřiny celkem 244 365 lidí, tedy meziročně o 9 111 více. Konkrétně na severu Čech to během roku 2019 bylo 12 804 osob, tedy o 886 více než předchozím roce. Pravděpodobně již stálým tahákem se pro většinu z nich stalo Informační centrum klasické energetiky v Elektrárně Ledvice s nejvýše umístěnou oficiální rozhlednou v České republice.
Do Informačního centra Ledvice zavítalo vloni 7 808 osob. Většina z nich si pochopitelně nenechala ujít ani výstup na severní „ledvické dvojče“, což je jedna z podpůrných věží kotelny vysoce ekologického výrobního bloku 6 (dříve během stavby a zkušebního provozu Nový zdroj). Samozřejmostí byly například prázdninové návštěvy dětí z příměstských táborů v okolí a hlavně telefonické či e-mailové objednávky zájemců z celé republiky o výstup na rozhlednu a také předem naplánované exkurze žáků a studentů ze základních, středních a vysokých škol nejen z Ústeckého kraje, ale třeba i Prahy, Ostravy, Plzně a Ostrova.
„Významným prubířským kamenem se během loňského Adventu pro infocentrum stala vůbec první večerní prohlídka s možností prohlédnout si nejen nasvícenou elektrárnu z ptačí perspektivy. Zájem předčil naše očekávání. Během necelých čtyř hodin přišlo 250 lidí, jednotlivci, skupinky přátel i rodiče s dětmi. Večerní výstupy na rozhlednu proto připravíme i letos, věříme, že se stanou jedním z trvalých taháků ledvické sezony,“ říká Kateřina Bartůšková, vedoucí informačních center ČEZ.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.



