ČEZ: K elektřině a teplu v Temelíně přidali i ekologické cukroví

09.12.2019 18:01

Skoro padesát kilo perníčků a lineckého cukroví vzniklo o víkendu v Jaderné elektrárně Temelín. Na rozdíl od vysoce kvalifikovaných zaměstnanců ale vánoční dobroty vyráběly děti. Využily při tom ale bezemisně vyráběnou elektřinu z jednoho ze dvou největších českých energetických zdrojů.

ČEZ: K elektřině a teplu v Temelíně přidali i ekologické cukroví
Foto: atominfo.cz
Popisek: Temelín
reklama

Skoro stejně jako v běžné české domácnosti to o víkendu vypadalo v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín. Míchalo se zde těsto, trouby jely naplno a vzduchem se míhaly vykrajovátka a nože na marmeládu. Dětí, které se ale do typického vánočního pečení zapojily, byly ale téměř dvě stovky a pekly výhradně na elektřině přímo z jaderného zdroje.

„Máme výhodu v tom, že infocentrum, jako nedílná součást jaderné elektrárny, funguje takzvaně na vlastní spotřebu. Můžeme tedy stoprocentně garantovat, že původ elektřiny je skutečně bezemisní. A využíváme toho právě při osvětě, týkající se ochrany klimatu a vůbec udržitelného rozvoje,“ vysvětluje vedoucí skupiny vnitřních a vnějších vztahů Temelína Jana Gribbinová.

Přestože několik desítek kilogramů cukroví „zmizelo“ už v procesu výroby a část si děti odnesly domů, malý zbytek jejich produkce budou moci ochutnat někteří zaměstnanci na pravidelných poradách v Temelíně i Praze. Akci organizátoři spojili s večerními projížďkami elektrárnou a také apelem na bezpečnost.

„Bezpečnost je pro zaměstnance a dodavatele nejvyšší priorita. A jedním ze způsobů, jak jim to můžeme připomenout, je dát jejich dětem do rukou nůž a pustit je k horké troubě. Samozřejmě děti o bezpečnosti a hygieně poučujeme, dohlížíme na ně, ale zároveň je to i apel na rodiče, aby se sami chovali tak, jak to chtějí po svých dětech,“ říká vedoucí infocentra Hana Marečková.

V Temelíně nešlo v posledních dnech o jedinou vánoční akci. Zaměstnanci si minulý týden mohli dát kávu s ředitelem, nebo nakoupit na tradičních adventních trzích chráněných dílen. Samotného provozu se tyto akce ale nijak netýkají.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

22:30 SVS: Závad zjištěných při kontrolách prodejců vánočních kaprů meziročně ubylo

Inspektoři Státní veterinární správy (SVS) v závěru loňského roku při tradičních kontrolách prodeje …