ČEZ: Lidé prostřednictvím aplikace EPP podpořili už deset projektů

22.5.2015 7:45 odp.

S mobilní aplikací Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ EPP pomáhá pohybem už více než 35 tisíc lidí. Za necelé tři týdny nasbírali chůzí, během i jízdou na kole potřebný počet bodů pro deset projektů v celkové hodnotě 1 055 000 Kč.

ČEZ: Lidé prostřednictvím aplikace EPP podpořili už deset projektů
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Pomoci se dočkal například handicapovaný Ondra, jemuž uživatelé aplikace vysportovali schodišťovou plošinu. Ta mu umožní bezpečný pohyb po nové škole v Líbeznicích, kam se od září chystá.

Uživatelé aplikace rozhodli také o podpoře Sportovního klubu vozíčkářů Praha, který díky nim může financovat účast aktivních vozíčkářů na tuzemských i zahraničních sportovních akcích. Dalším podpořeným projektem je obnova lipové aleje vedoucí k hradu Přimda
v obci Lipovice. Přehled všech podpořených projektů přináší speciální microsite www.pomahejpohybem.cz.

V tuto chvíli na podporu stále čekají například Oblastní charita Červený Kostelec pomáhající lidem s roztroušenou sklerózou, Český svaz neslyšících sportovců, kteří se chystají na letošní Mistrovství Evropy ve sportovní střelbě v Plzni, nebo terapeutické centrum pro děti Kaňka, jež nutně potřebuje nový výtah. „Další projekty průběžně přidáváme tak, aby lidé měli stále z čeho vybírat. Podpořit některý z nominovaných projektů může každý, komu není lhostejné jeho okolí,“ vysvětlila Michaela Žemličková, ředitelka Nadace ČEZ.

Podpořit vybraný projekt je jednoduché. Stačí si zdarma stáhnout aplikaci EPP – Pomáhej pohybem do chytrého mobilního telefonu s operačním systémem iOS či Android a pak s každým krokem chůze, při běhu či při cestě na kole sbírat body. Do společného projektu Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ se zapojili i známí čeští sportovci, kteří svým pohybem pomáhají například při tréninku. Jaromír Jágr si aplikaci vyzkoušel při tréninku na nedávné mistrovství světa v Praze, Jiří Welsch zase během tréninku na finále NBL. Oba se se svou zkušeností podělili v krátkém videu, které je k zhlédnutí na kanálu Youtube Skupiny ČEZ zde https://www.youtube.com/user/SkupinaCEZ/videos

S aplikací EPP – Pomáhej pohybem se lidé setkají na akcích, které Skupina ČEZ napříč celou Českou republikou podporuje, například při běžeckých závodech série Run Tour nebo na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Připouštíte, že policie někdy selže

V poslední době je to bohužel čím dál častější jev. Vy za ním vidíte generační obměnu. Co ale třeba vyčerpanost policistů? Podle mě jich máme málo. Není třeba vyřešit i toto? A co třeba jejich financování?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

16:55 Český statistický úřad: Očekává se dobrá úroda obilovin i řepky

Na základě druhého letošního odhadu sklizně k 15. červenci se očekává úroda základních obilovin 7 40…