ČEZ: Moderní větrné elektrárny u Věžnic na Vysočině otevřou v sobotu své brány

13.06.2019 9:01 | Zprávy

Speciální program připravily pro své návštěvníky v sobotu 15. června větrné elektrárny Skupiny ČEZ u Věžnic poblíž Polné na Vysočině. Kromě prohlídky přízemí interiéru jednoho z moderních strojů bude k dispozici občerstvení, skákací hrad pro děti, malování na obličej, balónková show nebo ukázky jízdy elektromobilem. Ve stejný den otevřou své brány i větrné elektrárny dalších provozovatelů, akci zastřešuje Česká společnost pro větrnou energii.

ČEZ: Moderní větrné elektrárny u Věžnic na Vysočině otevřou v sobotu své brány
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Atraktivní informace o výstavbě a fungování nových moderních větrných elektráren u obce Věžnice, možnost prohlídky technologií elektrárny ve spodní část vnitřního tubusu, přednáška specialisty v oboru větrné energie, ukázky jízdy elektromobilem, skákací hrad, malování na obličej a balónková show pro děti – to jsou hlavní magnety čekající na návštěvníky Dne otevřených dveří u větrných elektráren.

Akce se koná v sobotu 15. června od 10 do 16 hodin u výše položené elektrárny nad obcí Věžnice (Kraj Vysočina, okres Havlíčkův Brod, poblíž Polné, GPS 49° 31' 03" N, 15° 40' 53" E). Pro návštěvníky, kterých každoročně dorazí pod větrné elektrárny několik stovek, je i tentokrát zajištěna možnost parkování a občerstvení.

Větrné elektrárny u Věžnic byly postaveny koncem roku 2009, jejich provozovatelem je společnost ČEZ Obnovitelné zdroje. Každý z dvojice moderních strojů REpower MM92 má instalovaný výkon 2,05 MW, hmotnost 254,8 tun, rotor o průměru 92,5 metrů a celkovou výšku 126 metrů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Karel Haas byl položen dotaz

Legislativní nouze

Neměl by se změnit zákon, aby projednávání zákonů v legislativní nouzi nemohlo být zneužíváno? Přijde mi, že je nebezpečné, že se vlastně cokoliv může projednávat v legislativní nouzi nebo to má nějaká přesná pravidla?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústecký kraj: Kůrovcový kalamitní štáb opět řešil situaci v lesích

20:14 Ústecký kraj: Kůrovcový kalamitní štáb opět řešil situaci v lesích

Krajský úřad Ústeckého kraje hostil osmé jednání Kůrovcového kalamitního štábu. Hlavním bodem setkán…