ČEZ: Moravskou část Distribuční maturity vyhrál Marek Lanča z Frenštátu

11.10.2019 10:02

Vítězem letošního ročníku moravské části Distribuční maturity, která seznamuje středoškoláky se vším, co souvisí s distribucí elektřiny, se stal student frenštátského Gymnázia a střední průmyslové školy Marek Lanča.

ČEZ: Moravskou část Distribuční maturity vyhrál Marek Lanča z Frenštátu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

Energetiky zaujal svou aktivitou na rozvodnách a zároveň nejlépe ze všech uspěl v závěrečném testu, ve kterém rozhoduje nejen rychlost, ale především správné odpovědi. Akce, jejímž cílem je představit mladým lidem energetiku jako moderní a perspektivní obor, se uskutečnila také v Hradci Králové a Kladně.

Studenti během tří dnů absolvovali teoretické výklady i praktické ukázky na rozvodnách v Nošovicích a v Ostravě. Středoškoláci tak zážitkovou formou získali teoretické i praktické znalosti, které se jim hodily nejen při závěrečném vědomostní testu, ale také při skutečné maturitě z odborných předmětů i v praktickém životě.

„Spojení přednášek našich odborníků a dlouholetých praktiků s exkurzí do transformovny a ukázkami prací přímo v terénu je tou nejlepší cestou, jak přiblížit středoškolákům, s čím se během budoucí praxe mohou setkat. Proto jsme opět pozvali žáky z partnerských škol do Ostravy, aby zde absolvovali svou distribuční maturitu,“ vysvětlil smysl akce Martin Klacián, náborový specialista z útvaru Strategický nábor Skupiny ČEZ. A dodal, že všichni měli jedinečnou možnost získat zcela konkrétní představu o činnostech v jednotlivých úsecích distribuce energie. „Dozvěděli se například zajímavosti z provozování sítí vysokého a velmi vysokého napětí, něco o diagnostice, měření a dispečerském řízení distribuční soustavy. V praxi také viděli, jak funguje rozvodna, co obnáší práce pod napětím či vytyčování podzemního vedení.“

„Energetické maturity“ Skupiny ČEZ, ať již jsou zaměřené na klasickou či jadernou energetiku, případně distribuci vyrobené elektrické energie, probíhají již čtrnáctým rokem. Vždy se jedná o třídenní program s odborníky se semináři a praktickými ukázkami určený vybraným žákům z partnerských škol Skupiny ČEZ zaměřených na elektrotechniku a energetiku. Kromě Distribuční maturity, která se koná na Kladně, v Ostravě a Hradci Králové, jsou to ještě Energetická maturita zaměřená na klasickou energetiku (v Elektrárně Tušimice) a Jaderné maturity (Temelín či Dukovany).

Další informace o tom, jak ČEZ motivuje a inspiruje mladé lidi k práci v energetice, najdete na webech ZDE a ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo pro místní rozvoj: Česká republika obdržela reakci na svou odpověď na Auditní zprávu Evropské komise

16:11 Ministerstvo pro místní rozvoj: Česká republika obdržela reakci na svou odpověď na Auditní zprávu Evropské komise

Česká republika obdržela prostřednictvím Stálého zastoupení ČR při EU reakci na odpověď České republ…