ČEZ: Odstraňovat následky bouře v Týně nad Vltavou pomáhali i temelínští hasiči

1.7.2022 3:06 odp. | Komerční článek

Jednotka hasičů ČEZ pomáhala v nedalekém Týně nad Vltavou řešit následky včerejší večerní bouře. Po dohodě s vedením elektrárny je povolal krajský hasičský dispečink.

ČEZ: Odstraňovat následky bouře v Týně nad Vltavou pomáhali i temelínští hasiči
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Do Týna nad Vltavou dorazila profesionální jednotka z Jaderné elektrárny Temelín krátce před 20. hodinou. 

Anketa

Vláda Petra Fialy dle vašeho mínění povládne (ptáme se od 30.6.2022)

95%
hlasovalo: 10653 lidí
Připojila se tak k místním profesionálním i dobrovolným hasičům při odstraňování následků bouře, která se večer prohnala Týnem nad Vltavou. „Pomáhali jsme s odstraňováním následků lokální povodně, konkrétně s odčerpáním vody z budov odstraněním překážek, především popadaných větví. Zásah skončil v noci kolem jedné hodiny,“ upřesnil Martin Novotný, velitel temelínských hasičů.

Vedle toho ČEZ nabídl nejbližším obcím krizovou pomoc. Ty tak mají šanci velmi rychle od energetické nadace získat grant ve výši 50 tisíc korun na opravu škod. „Pro všechny je lepší, když podobné zásahy a pomoc nejsou potřeba. Jsme ale rádi, že i touto cestou můžeme našemu okolí pomoci,“ poznamenal Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Od roku 2016 jsou profesionální hasiči ČEZ zařazeni do takzvaného poplachového plánu Jihočeského kraje. Vyžaduje-li to především rychlost zásahu, může je krajský hasičský dispečink povolat. Loni temelínští hasiči zasahovali za hranicemi své elektrárny devatenáctkrát. Šlo například dopravní nehody, požáry nebo odklízeli spadlé stromy. K dispozici mají moderní zásahovou techniku a mimo jiné i například zásahovou plošinu s výškovým dosahem 42 metrů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Demise

Pane premiére, vzhledem k otřesnému stavu veřejných financi, rostoucí inflaci, poklesu životní úrovně i osobních úspor, vzhledem k nejistotě týkající se zásobování plynem Evropu z Ruska letos v zimě, neuvažujete, prosím, o demisi? Nezaznamenal jsem krom projevů jediný hmatatelný krok Vašeho kabinetu...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

22:16 ČEZ číslo týdne: 1 145 miliard Kč

1 145 miliard Kč činí celkový přínos ČEZ pro Českou republiku za 30 let od vzniku společnosti.