ČEZ: Pedagogové ze severních Čech se vydali za poznáním do Tušimic

07.10.2014 20:32 | Zprávy
autor: ČEZ

Vzdělávací exkurzi pro pedagogy přírodovědných předmětů uspořádala v úterý 7. října Skupina ČEZ. Dvaadvacet učitelů z celého Ústeckého kraje tak mělo možnost si v rámci Klubu Svět energie prohlédnout zmodernizovanou Elektrárnu Tušimice a následně se pak ještě vydat na projížďku těžebními prostory hnědouhelného dolu v jejím těsném sousedství.

ČEZ: Pedagogové ze severních Čech se vydali za poznáním do Tušimic
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Jak se vesměs všichni na začátku exkurze shodli, návštěva elektrárny i povrchového lomu je pro ně velikou příležitostí poznat zase něco nového. Zároveň si tak sami oživí své teoretické znalosti praktickým pohledem na výrobu elektrické energie a těžbu uhlí, tedy dvě oblasti, které k sobě bezprostředně patří.

Někteří také přiznali, že i oni sami si doplňují odborné vzdělání, takže nové poznatky využijí nejen pro výuku na školách, ale i pro své studium. „I když už mám jedno vysokoškolské studium kompletně za sebou, nyní jsem se pustil do dalšího kombinovaného na fakultě výrobních technologií, konkrétně obor energetika a teplárenství. Pokud se mi podaří studium zdárně dokončit, rád bych pak pochopitelně na naší škole vyučoval i odborné předměty se zaměřením na energetiku,“ řekl například Pavel Novák, zástupce ředitele na SPŠ v Ústí nad Labem, která je i Fakultní školou ČVUT v Praze. Jeho doménou je zatím matematika a informatika.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

EU

Že se EU snaží cenzurovat a šmírovat lidi na internetu s tím souhlasím a jsem ostře proti. Ale vy ještě tvrdíte, že EK zasahuje do voleb po celé Evropě. Jak přesně? A bylo tomu tak i u nás? Budete to prošetřovat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Celní správa: Hrozba odebrání značky funguje

7:33 Celní správa: Hrozba odebrání značky funguje

Řidiči, kteří odmítají platit své dluhy vůči státu, mají stále méně prostoru k?úniku. Celníci napříč…