ČEZ: Sbírka mezi zaměstnanci - do moravských obcí putuje celkem 15,5 milionu

05.09.2021 7:34 | Tisková zpráva

Mimořádná červencová sbírka zaměstnanců Skupiny ČEZ na podporu moravských obcí postižených řáděním tornáda vynesla více než 2,7 milionu korun. Nadace ČEZ tuto částku zdvojnásobila a do zasažených obcí tak na konkrétní projekty poslala přes 5,5 milionu korun. Pomohou především s úhradou nákladů, na které se nevztahují pojistná plnění. Už okamžitě po události přitom Nadace ČEZ uvolnila krizovou pomoc ve výši 10 milionů korun. Celkem tak ČEZ lidem na Břeclavsku a Hodonínsku pomohl sumou 15,5 milionu korun.

ČEZ: Sbírka mezi zaměstnanci - do moravských obcí putuje celkem 15,5 milionu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Ničivé tornádo řádilo na Břeclavsku a Hodonínsku 24. června jen pár desítek minut, ale zanechalo za sebou obrovské škody, jejichž odstranění a oprava zabere měsíce až roky. Na místo hned vyrazili pomáhat hasiči ČEZ a Nadace ČEZ uvolnila krizovou pomoc 10 milionů korun. Následně spustila Nadace ČEZ i mimořádnou sbírku mezi zaměstnanci. Pomoc z této sbírky obdrží místní organizace a spolky: dobrovolní hasiči, skauti, volnočasové kluby, ale třeba i ZOO a útulek Hodonín či mateřská a základní škola v obci Hrušky. Peníze právě v těchto dnech začínají chodit na účty.

V zasažené oblasti pracuje a bydlí také řada současných i bývalých zaměstnanců ČEZ či jejich blízkých. Kolegialita energetiků je pověstná, a tak polovina finanční pomoci putuje i k nim.

„Dlouhodobě razíme heslo, že ČEZ chce být dobrým sousedem. A dobrý soused pomůže nejen v klidných dobách, ale i ve zlých časech. Naši elektrárenští hasiči pomáhali bezprostředně po katastrofě odstraňovat ty nejhorší škody, řada zaměstnanců se přihlásila jako dobrovolníci na následné uklízecí práce. Ještě v červnu jsme z Nadace ČEZ uvolnili 10 milionů korun na okamžitou krizovou pomoc v pěti nejpostiženějších obcích. A nyní předáváme peníze od našich zaměstnanců, kteří se rozhodli podpořit své kolegy a jejich rodiny. Jsem hrdý, že energetici ČEZ opět ukázali, že mají srdce na pravém místě,“ říká generální ředitel Daniel Beneš.

Anketa

Co si myslíte o slovním útoku Andreje Babiše mladšího?

hlasovalo: 18223 lidí

Konkrétní potřeby jednotlivých příjemců z řad zaměstnanců Skupiny ČEZ, jejich rodin a blízkých, zaměstnanců v důchodu a místních organizací zjišťovali přímo v terénu lidé z Nadace ČEZ. Pomáhali jim vyplňovat žádosti a specifikovat finanční požadavky. Ty se pohybují od drobných částek na opravy plotů, novou výmalbu či nákup spotřebičů až po statisícové položky na komplexní opravy poničených domů a dalších objektů.

„Víme, že mnoho našich pracovníků přispělo do vyhlášených veřejných sbírek. O to více si ceníme, že se rozhodli zapojit se i do naší akce, a pomoci tak konkrétním kolegům a jejich blízkým. Díky osobnímu nasazení lidí z Nadace ČEZ jsme všechny administrativní náležitosti vyřídili hladce během pouhých pár týdnů, což je pro příjemce také důležité. Musím říct, že už samotný fakt, že kolegové přispěli kolegům znamenal pro řadu z těch zasažených lidí velkou vzpruhu,“ dodává ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Nejvyšší jednorázový příspěvek, 700 000 korun, putuje na rekonstrukci vnitřních prostor mateřské a základní školy v Hruškách. Sbírka také podpoří například Terapeutickou linku Sluchátko, která tornádem zasaženým lidem poskytuje zdarma psychoterapeutickou pomoc, či Federaci potravinových bank. Ta nakoupí potraviny a základní hygienické potřeby jak pro postižené domácnosti, tak pro dobrovolníky, kteří v místě stále ještě pomáhají.

Podpořené organizace:

tabulka

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

boj s dezinformacemi

Dobrý den, proč se podle vás šíří dezinformace? Není to náhodou proto, že vy politici špatně komunikujete? Ostatně na špatnou komunikaci této vlády poukazují mnozí. A jak přesně s nimi chcete bojovat? Budete odsuzovat všechny názory, které se neslučují s těmi vašemi? To totiž teď děláte. A ještě je...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

7:02 Jihočeský kraj: Po 22 letech a na stejném místě si znovu česká a rakouská strana řekly „ano“

Znovuobnovený slib další budoucí spolupráce česko-rakouského Euroregionu Silva Nortica svými podpisy…