ČEZ: Soutěž pro studenty elektro oborů vyhrála studentka

17.06.2021 11:48

Osmnáctiletá Anna Klepáčová se stala ostravskou vítězkou soutěže pojmenované podle českého vynálezce bleskosvodu. Motivační program Prokopa Diviše připravila pro studenty elektro oborů Střední školy elektrotechnické v Ostravě společnost ČEZ Distribuce. Vítězka dostala od energetiků šek na 16.000 korun, celkem si studenti přišli na 102 tisíc korun.

ČEZ: Soutěž pro studenty elektro oborů vyhrála studentka
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Peněžní motivace určitě hrála roli, ale mě všechno, co souvisí s elektřinou, strašně baví. Chci se na této škole krůček po krůčku posouvat k budoucímu zaměstnání, takže ráda využívám všechny příležitosti, jak si rozšířit obzory. Z vítězství jsem nadšená. Tajně jsem doufala, že bych mohla vyhrát naši kategorii třeťáků, ale že mě vyhlásí jako absolutního vítěze, to je opravdu překvapení,“ řekla Anna Klepáčová, studentka oboru mechanik elektrotechnik, která plánuje pokračování studia na vysoké školu se zaměřením na elektrotechniku a už teď brigádně pracuje v elektro firmě.

Při slavnostním vyhodnocení zdůraznil ředitel školy Tomáš Führer, že motivační program proběhl i přes všechna koronavirová omezení, mnohé výrobky například studenti připravovali doma a pak je vystavovali na on-line prezentaci v Praze. „Prokop Diviš je výrazem skvělé spolupráce firmy a školy. Pro naše žáky to znamená jistotu správné volby studijního oboru, že to vůbec někdo chce, že to má perspektivu, že se o ně někdo zajímá,“ zhodnotil spolupráci ředitel.

Jedním ze záměru organizátorů je motivovat mladé lidi ke studio elektro oborů, protože ty se stejně jako další technické profese potýkají s nedostatkem kvalitních uchazečů. „Sama jsem tuto školu absolvovala, takže vím, jak je kvalitní a jak umí zdejší pedagogové připravit studenty do praxe. Technické obory dnes společnost nevnímá jako atraktivní, přestože mají velkou budoucnost. Proto se snažíme mladé lidi motivovat například programem Prokopa Diviše a jeho úspěšný průběh ukazuje, že to má smysl,“ řekla členka představenstva ČEZ Distribuce Michaela Kociánová.

Anketa

Má naše armáda nakoupit nová bojová vozidla pěchoty (BVP) za 52 miliard?

4%
94%
hlasovalo: 8177 lidí

Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč republikou. Oceněním a finanční odměnou chce ČEZ Distribuce studenty motivovat k dobrým školním výsledkům, účasti na studentských soutěžích nebo dalších aktivitách nad rámec běžné školní docházky.

Do programu Prokopa Diviše se v letošním školním roce zapojilo 1288 studentů ze středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě.

Fyzik a teolog Prokop Diviš (vlastním jménem Václav Divíšek, 1698-1765) zasvětil svůj vědecký život především elektřině; známý je hlavně jeho vynález bleskosvodu. Diviš rovněž studoval vliv elektřiny na rostliny a využití pro léčbu některých nemocí.

ČEZ Distribuce, a. s. ze Skupiny ČEZ provozuje na území České republiky vedení v délce 163 680 km s 3,6 mil. odběrných míst. Společnost působí na území krajů Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Královéhradeckého, Pardubického, Olomouckého, Moravskoslezského a částečně v kraji Zlínském a Vysočina. Postupnou modernizací, plánovanou rekonstrukcí zařízení distribuční soustavy a proaktivním přístupem stabilně zvyšuje a zajišťuje kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a plní rostoucí požadavky klientů. Cílenými investicemi do distribučního zařízení firma umožňuje další rozvoj české ekonomiky a vytváří prostor investorům a tím i novým pracovním místům v regionech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

22:23 Rosatom začal stavět výzkumný reaktor v Bolívii

Luis Alberto Arce Catacora, prezident Mnohonárodnostního státu Bolívie, a Kirill Komarov, první zást…