ČEZ: Společné cvičení ČEZ Distribuce a HZS Kraje Vysočina prověřilo připravenost energetiků i hasičů

11.06.2019 20:18

Záchrana osoby v bezvědomí, po úrazu elektrickým proudem, která se zachytila padákem na vedení velmi vysokého napětí. Tuto situaci při součinnostním cvičení v Havlíčkově Brodě společně cvičili energetici ČEZ Distribuce se členy Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina.

ČEZ: Společné cvičení ČEZ Distribuce a HZS Kraje Vysočina prověřilo připravenost energetiků i hasičů
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

 Telefon zvoní na tísňové lince. Dispečer přijímá oznámení o visící osobě na padáku ve vodičích velmi vysokého napětí. Rozbíhá se akce. Tak takhle nějak by mohlo vypadat první oznámení o mimořádné situaci na tísňovou linku.

„Společné součinnostní cvičení má za úkol prověřit připravenost našich zaměstnanců i příslušníků HZS Kraje Vysočina. Simulovaný pád parašutisty nebo paragladisty do vedení velmi vysokého napětí bohužel není nereálný a již jsme několik takových případů řešili. Naposledy to byla parašutistka, která skončila 13. května na vedení vysokého napětí u Klatov, měla obrovské štěstí a nebyla zasažena elektrickým proudem. Vše dopadlo dobře i díky perfektní připravenost našich zaměstnanců, kteří okamžitě ženě pomohli.  Proto mají takováto cvičení smysl,“ říká Radim Černý, místopředseda představenstva ČEZ Distribuce.

Hlavním cílem cvičení je prověřit schopnost spolupráce energetiků a  složek Integrovaného záchranného systému, aktivně reagovat na fiktivní nehodu a v reálném prostředí si vyzkoušet možnosti výstupu na stožár velmi vysokého napětí nebo slanění po vodičích.

„Naši příslušníci si v reálných podmínkách vyzkoušeli spolupráci s energetiky, které jsme museli obdivovat, jak rychle a profesionálně vylezli na stožár, který je vysoký 25 metrů. My jsme zde měli lezce a instruktory z HZS Kraje Vysočina a příslušníky hasičské jednotky Havlíčkův Brod. Děkujeme ČEZ Distribuci za možnost uskutečnění tohoto cvičení, které je pro nás velmi přínosné a do budoucna může pomoci zachránit lidské životy. Příslušníci si vyzkoušeli výstupy na stožáry, slanění i přesun po vodičích nebo fiktivní sundání člověka,“ říká major Martin Sedláček velitel stanice Havlíčkův Brod.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Místopředsedou představenstva a dopravním ředitelem DPP byl opět zvolen Ladislav Urbánek

13:30 Místopředsedou představenstva a dopravním ředitelem DPP byl opět zvolen Ladislav Urbánek

Představenstvo Dopravního podniku hl. m. Prahy (DPP) na svém posledním zasedání v červenci potvrdilo…