ČEZ: Svatební sezóna pod chladicími věžemi je zahájena

10.05.2023 18:24 | Komerční článek

Krásné jarní počasí a rozkvetlý zámecký park kolem Infocentra Jaderné elektrárny Temelín přivítal první letošní snoubence, Lucii Jeřábkovou a Miroslava Šebestu z Týna nad Vltavou. Letošní svatební premiéra to byla nejen pro temelínskou elektrárnu, ale i pro blízkou obec Temelín.

ČEZ: Svatební sezóna pod chladicími věžemi je zahájena
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Letošní první, celkově od roku 2006 už 134 svatební obřad, proběhl pod chladicími věžemi jaderné elektrárny Temelín. „Obřadem v zámeckém parku u Infocentra Jaderné elektrárny Temelín jsme zahájili letošní svatební sezónu v katastru naší obce. Zatím máme registrováno dalších sedm žádostí, z toho jsou čtyři, a to včetně jedné zlaté svatby, u infocentra elektrárny. Snoubenci tu oceňují hlavně příjemné prostředí zámeckého parku a osobní přístup,“ říká starosta obce Temelín Josef Váca, který snoubence oddával.

Anketa

Máme být kromě západních spojenců vděční za osvobození od nacismu i Rudé armádě?

97%
1%
hlasovalo: 28077 lidí

Svatbu začal pár z Týna nad Vltavou plánovat v lednu a od začátku si přáli mít obřad venku. „O temelínském zámeckém parku jsme měli hned jasno. Je tu krásně a máme to tu moc rádi. Infocentrum navštěvujeme s celou rodinou pravidelně. Líbí se nám akce, které se tu konají, hlavně ty pro děti. A manžel zná i vlastní elektrárnu, protože v ní již několik let pracuje,“ říká s úsměvem novomanželka Lucie Šebestová.

Začátkem června se v temelínském zámeckém parku uskuteční zlatá svatba. 2. června 1973 si manželé Maškovi řekli své ano na úřadu v obci Temelín a 2. června 2023 si svůj slib v temelínském zámeckém parku po padesáti letech společného života potvrdí.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 5,9 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

Sexuální násilí

Jak se v praxi bude dokazovat, jestli byl k souloži udělen souhlas či nikoliv? Nemám nic proti tomu, že jste změnili zákon, ale k čemu to v praxi bude? Co když jedna si budou strany v tom, zda byl udělen souhlas či nikoliv protiřečit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

11:54 ČEZ: Třetí blok Jaderné elektrárny Dukovany dosáhl poprvé v historii výkonu 513 MW

Energetici v Dukovanech dosáhli plánovaného zvýšení elektrického výkonu 3. výrobního bloku – špičkov…