ČEZ: Temelín loni vyrobil nejvíce elektřiny v historii

02.01.2026 11:44 | Tisková zpráva

Přesně 17,38 miliónů MWh elektřiny vyrobila loni Jaderná elektrárna Temelín. Je to 900 tisíc MWh více než v dosud rekordní roce 2017.

ČEZ: Temelín loni vyrobil nejvíce elektřiny v historii
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Za historicky nejvyšším výsledkem stojí především prodloužené palivové cykly, bezpečný a plynulý provoz a průběžné modernizace. Společně s Jadernou elektrárnou Dukovany vůbec poprvé překonala hranici 32 TWh (32 miliónů MWh).

Elektřinu, která by jihočeským českým domácnostem vystačila na přibližně 15 let, vyrobila loni Jaderná elektrárna Temelín. Pro jihočeskou elektrárnu jde o nejvyšší výrobu za 25 let provozu. „Prodlužujeme provoz mezi odstávkami, zvyšujeme efektivitu a elektrárnu průběžně modernizujeme. To vše při zachování vysoké úrovně bezpečnosti. Loni se naše dlouhodobá strategie a systematická práce projevily i ve výrobním výsledku,“ uvedl Petr Měšťan, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Výroba v Temelíně se bude meziročně lišit

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Audit klimatu za 5 mega?

Můžu se zeptat, jaký to má význam a co tím přesně myslíte? Jak chcete dělat audit počasí? A co když nedopadne dobře? To poručíte větru a dešti? Verča

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR dokončí obnovu lesů u hradu Valdštejn

13:33 Lesy ČR dokončí obnovu lesů u hradu Valdštejn

S obnovou lesů u Valdštejnu na Semilsku v Královéhradeckém kraji, jednoho z nejstarších hradů Českéh…