ČEZ: Temelínské cyklobusy zahájily sezónu

19.04.2022 8:37 | Komerční článek

Do práce v autobuse, zpátky domů na kole. Také letos mohou zaměstnanci elektrárny k dopravě do práce využívat cyklobusy. Netradičním benefitem sleduje ČEZ především jejich bezpečnost. Zkušenosti z minulých let potvrzují, že kombinovaná doprava cyklobus-kolo má i zajímavé přínosy pro životní prostředí.

ČEZ: Temelínské cyklobusy zahájily sezónu
Foto: ČEZ
Popisek: Jaderná elektrárna Temelín

Podle údajů z Evropského parlamentu se totiž osobní automobily řadí mezi největší emitenty CO2. Na celkových emisích vytvořených v dopravě se podílejí 60,7 procenty. Emise CO2 z aut: fakta a čísla (infografika) | Zpravodajství | Evropský parlament (europa.eu) „Mezi naše priority rozhodně patří zdraví a bezpečnost našich zaměstnanců. Podporujeme proto řadu aktivit, mezi které spadá i možnost jízdy z práce domů na kole v jaderných elektrárnách. Navíc tím pomáháme i životnímu prostředí,“ uvedla Kateřina Bohuslavová, ředitelka Útvaru ESG Skupiny ČEZ.

Výměnou vozidla za kolo ročně temelínští zaměstnanci ušetří přibližně tunu CO2.

Před lety energetici zavedli přepravu kol pro své zaměstnance především kvůli jejich bezpečnosti. Odpoledne je mnohem lepší viditelnost a navíc cyklisté už nemusí nikam pospíchat. Mohou tedy jet po delší trase a vyhnout se hlavnímu silničnímu tahu. Potvrzuje to i Karel Dvořáček z dodavatelské firmy I&C Energo, který jako první letos cyklobus využil. „Cyklobusem jezdím pravidelně, možná už deset let. Odpoledne se do Českých Budějovic vracím po cyklostezce přes Purkarec. Je to krásná a bezpečná projížďka, a pro mě hlavně uvolnění po práci,“ říká Karel Dvořáček.

Jako cyklobus funguje polovina z deseti linek navážejících pracovníky ČEZ z Český Budějovic do Temelína. Lidé za přepravu kol přitom nic neplatí, ta je v ceně jízdného. Celkově od roku 2012 přepravily temelínské cyklobusy 5 671 jízdních kol.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 5,6 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…