ČEZ Teplárenská: Na středočeskou zimu jsme připraveni

15.10.2015 4:42 odp.

V průběhu krátké třídenní letní odstávky vynaložila ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ ve středních Čechách na pravidelnou údržbu a případnou opravu či výměnu dožité technologie přibližně 125 tisíc korun. Důvodem odstávky byla hlavně instalace nového měřiče tepla v Elektrárně Mělník.

ČEZ Teplárenská: Na středočeskou zimu jsme připraveni
Foto: cez.cz
Popisek: Elektrárna Mělník

„Samozřejmě, že jsme zkontrolovali i technický stav horkovodů, přičemž hlavně byly opraveny armatury v předávacích stanicích, uvedl Václav Martinec, manažer provozní jednotky Mělník a Chvaletice s tím, že ve středních Čechách pro ČEZ Teplárenskou začala nová otopná sezona 23. září. „V té době ještě ale všichni naši odběratelé nepožadovali, abychom jim už dodávali teplo. Čekali jsme proto na jejich pokyn, kdy sami uznali, že už jim je zima."

„Pravidelná dodávka tepelné energie se zahájí podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7.14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát," vysvětlil Radim Sobotík, obchodní ředitel ČEZ Teplárenské, proč právě 23. září začaly pravidelné dodávky tepla pro většinu odběratelů ve středních Čechách.

Na kontrolu, údržbu či opravy parovodů, horkovodů, výměníků a dalšího zařízení vyčleňuje ročně v rámci své působnosti ČEZ Teplárenská desítky miliónů korun. Nejvíce je pochopitelně proinvestováno během plánovaných letních odstávek. „Rozsah prací ovšem ani letos nevybočoval z každoročního standardu a požadované kvality. Výměny některých zařízení jsou přitom součástí dlouhodobého programu obnovování a udržování vysoké spolehlivosti systému dodávajícího tepelnou energii." uzavřel Pavel Šušák, technický ředitel ČEZ Teplárenské s tím, že snižování budoucích nákladů na údržbu a snižování ztrát tepla při jeho distribuci konečným zákazníkům jsou v rámci dlouhodobých programů realizace poměrně finančně náročné operace. Proto je jejich plnění rozloženo do horizontu více než deseti let.

ČEZ Teplárenská, a. s., zásobuje ve středních Čechách teplem město Mělník a obce Horní Počaply a Dolní Beřkovice. Kromě odběratelů v podobě různých firem a společností se jedná zhruba o 5 700 domácností. Provozní jednotka Mělník a Chvaletice, jak její název napovídá, dodává ovšem teplo vyráběné Elektrárnou Chvaletice i do východních Čech – Chvaletic. Zde jej odebírá necelých 600 domácností.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Jaký je zájem o kandidaturu za KSČM?

Paní předsedkyně, co říkáte na to, že řada vašich bývalých zástupců nyní raději kandiduje za nezávislé apod. než za KSČM?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Národní památkový ústav: Restaurování v živém přenosu můžete vidět při prohlídce zámku Vizovice

12:15 Národní památkový ústav: Restaurování v živém přenosu můžete vidět při prohlídce zámku Vizovice

Zajímá vás, jak se restaurují kachlová kamna? Tak určitě neváhejte navštívit reprezentativní okruh v…