ČEZ Teplárenská myslí nejen na teplo, ale také na kulturu, sport a děti

05.07.2017 20:51

Společnost ČEZ Teplárenská je dlouholetým partnerem regionu kolem Elektrárny Dětmarovice, ve kterém působí. V rámci vlastního rozpočtu, ze zdrojů Skupiny ČEZ a prostřednictvím firemní Nadace ČEZ tam jen za poslední rok podpořila kulturu, sport, děti i seniory částkou přesahující milion korun.

ČEZ Teplárenská myslí nejen na teplo, ale také na kulturu, sport a děti
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Působíme zde dlouhodobě, a proto nám záleží na tom, jak se bude lidem v tomto regionu žít. V rámci partnerství podporujeme samozřejmě hlavně ty, kteří naši pomoc potřebují nejvíce, tedy děti a seniory. Zaměřujeme se také na financování kultury, mládežnického sportu a bezpečnosti, protože financí do těchto oblastí není nikdy dost,“ upřesnil obchodní ředitel ČEZ Teplárenská Radim Sobotík.

V Orlové šly peníze například na zastřešení letního kina (80 000 Kč), na aktivity Domu seniorů Pohoda (55 000) nebo místním mladým stolním tenistům, badmintonistům a judistům (celkem přes 110 000 Kč) a hasičům (25 000 Kč), ale také místním školám, gymnáziu i kroužkům domu dětí a mládeže.

V Bohumíně využili finance Skupiny ČEZ na vybavení Domova pro seniory za více než 100 000 korun, na trvalkový záhon u ZŠ E. Beneše (80 000 Kč), vybavení základní školy Pianeta (30 000) nebo na vánoční akce na sklonku loňského roku (celkem 60 000).

Peníze na sport, občanskou vybavenosti i další aktivity směřovaly také do Dětmarovic (135 000 Kč), Petrovic (70 000), Rychvaldu (80 000 Kč) a Dolní Lutyně (55 000 Kč).

Společnost ČEZ Teplárenská zásobuje teplem a teplou vodou téměř čtyři tisíce bytů v Bohumíně a dalších 8500 v Orlové. Elektrárna Dětmarovice, odkud teplo ČEZ Teplárenská odebírá, nyní prochází změnami, které zajistí jeho dodávky i v případě krátkodobých odstávek kotlů na uhlí. „V oblasti dodávek tepla chceme rozšiřovat naši působnost. Pokud se vyskytne příležitost, budeme se chtít postarat o dodávku i do dalších lokalit v regionu,“ dodal Radim Sobotík.

Všeobecné informace o společnosti ČEZ Teplárenská na www.cezteplarenska.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…