ČEZ Teplárenská převzala Teplo Krkonoše a Vrchlabskou teplárenskou pod svá křídla

03.11.2014 19:18

Společnost ČEZ Teplárenská se s účinností k 1. listopadu 2014 stává nástupnickou společností firem Teplo Krkonoše a Vrchlabská teplárenská. Tento krok zákazníkům přináší rozšíření nabídky služeb a další zefektivnění provozu.

ČEZ Teplárenská převzala Teplo Krkonoše a Vrchlabskou teplárenskou pod svá křídla
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Plánovaným organizačním zapojením společností Teplo Krkonoše, a.s., a Vrchlabská teplárenská, s.r.o., ke dni 1. listopadu 2014 obě firmy zanikají a veškerá jejich práva a povinnosti přecházejí na nástupnickou společnost ČEZ Teplárenská, a.s., která  dosud ovládala obě společnosti.

„Díky této plánované změně dochází nejen k plnohodnotnému zapojení obou firem do strategického rozvoje společnosti ČEZ Teplárenská, a.s., ale především k zefektivnění činností a úspoře nákladů, které se již projevily více než 5% snížením cen tepla od začátku letošního roku. Průměrná domácnost tak ušetří přibližně tisíc korun ročně,“ uvedl Vladimír Gult, předseda představenstva ČEZ Teplárenská, a.s.

Stávající zákazníci Tepla Krkonoše, a.s. budou moci kromě současných služeb nově využít i širokou škálu produktů, které nabízí ČEZ Teplárenská, a.s. - od provozování tepelných zařízení, přes energetické služby a poradenství v oblasti úspor až po vybudování tepelných zdrojů na klíč.

ČEZ Teplárenská, a.s. převzetím těchto dvou společností zabezpečila stabilní dodávky tepla koncovým zákazníkům a zároveň otevřela cestu pro další rozvoj centrálního zásobování teplem v lokalitě. „Do budoucna budeme chtít realizovat další připojení objektů, které budou rentabilní,“ dodal Vladimír Gult, předseda představenstva ČEZ Teplárenská, a.s.

Předmětem transakce je teplovodní teplárenská síť ve městě Vrchlabí o celkové délce zhruba 4 km, která napájí 63 předávacích stanic tepla. Součástí systému centrálního zásobování teplem ve Vrchlabí  jsou centrální plynová kotelna ČEZ Teplárenské, a.s. a kogenerační jednotky společnosti ČEZ Energo, s.r.o., která zároveň tento zdroj provozuje.

Společnost ČEZ Teplárenská, a.s. bude díky fúzi nově zásobovat prostřednictvím 50 odběrných míst 1 700 domácností a 35 smluvních odběratelů, z nichž největší jsou například vrchlabská nemocnice, Stavební bytové družstvo Vrchlabí a Bytový podnik Vrchlabí. Celková roční dodávka tepla všem zákazníkům ČEZ Teplárenská, a.s. činí asi 66 000 gigajoulů.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČEZ

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

22:45 Agentura ochrany přírody a krajiny: Nový biotop pro drobné vodní živočichy uprostřed pastviny u Bartošovic v Orlických horách

Nad obcí Bartošovice v Orlických horách na pravostranném přítoku Bartošovického potoka byl letos dok…