ČEZ Teplárenská se rozrůstá směrem na západ

31.08.2018 19:15

Po několika významných akvizicích v severních a východních Čechách, rozšiřuje ČEZ Teplárenská, a. s., ze Skupiny ČEZ své aktivity i směrem na západ. Respektive do Nejdku na Karlovarsku, kde se od 1. července stala novým stoprocentním vlastníkem společnosti AYIN, s. r. o. Tato společnost má ve městě v dlouhodobém nájmu sítě centrálního zásobování teplem.

ČEZ Teplárenská se rozrůstá směrem na západ
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„Navazujeme tak na naši předchozí akviziční činnost, během níž se nám hlavně na severu Čech podařilo získat tepelná hospodářství v Klášterci nad Ohří, Jirkově či Krupce. Ve východních Čechách je to například Vrchlabí. Systémy centrálního zásobování teplem jsou přitom všude řádně spravovány a udržovány a v rámci aktivního prodeje jsou zde dodávky tepelné energie rozšiřovány i na další zákazníky. Díky přístupu správného hospodáře k nově nabytému majetku a provozu jak primárních, tak i sekundárních sítí se nám povedlo stabilizovat, případně dokonce snížit ceny tepla v té či oné lokalitě. Stejně tak budeme postupovat v případě Nejdku. Po zhodnocení situace buď cenu za teplo stabilizujeme na přijatelné úrovni pro všechny, nebo dokonce o nějaké procento snížíme,“ říká Petr Hodek, generální ředitel ČEZ Teplárenské.

Ke stávajícím dodávkám tepla v objemu 7 000 000 GJ ročně, 7 580 odběrným místům, provozování 578 km tepelných sítí, tak díky krušnohorskému Nejdku přibývají ČEZ Teplárenské další zákazníci, jimž je připravena nabídnout nejen kvalitní dodávky tepelné energie. „Ale i další služby související s distribucí a prodejem tepla, včetně služeb energetického a dotačního poradenství. Naším cílem bude samozřejmě i úzká spolupráce s nejdeckou radnicí a všemi dodavateli a zákazníky, aby i nadále byla ve městě zajištěna kvalitní a bezpečná dodávka tepelné energie,“ dodal nový jednatel společnosti AYIN, s. r. o., František Macek z ČEZ Teplárenské.

Současná roční dodávka tepelné energie v Nejdku činí 175 000 GJ. Kromě některých místních podniků a organizací je na centrální zásobování teplem napojeno přibližně 2 000 tamních domácností. Celkem se jedná o 110 odběrných míst. Teplofikace Nejdku je zajištěna dálkovým parovodem z Teplárny Vřesová. Kromě tří krátkých úseků, kde překlenuje vodní toky, je parovod o délce 8 810 m veden v zemi. Celková délka parních rozvodů pro lokalitu Nejdek činí 19,1 km, horkovodních rozvodů 1,3 km a teplovodních rozvodů 4,7 km. Výměníkových stanic je dvanáct.

Teplo v rámci ČR – ČEZ Teplárenská, a.s.

Teplo od ČEZ Teplárenské pochází především z CZT (elektrárny a teplárny Skupiny ČEZ). Společnost však dodává teplo také z decentrálních zdrojů (plynové kotelny, kogenerační jednotky). Majitelům plynových kotelen přitom ČEZ Teplárenská nabízí produkt Komfort (provozování, obsluha a servis plynových kotelen vč. plnění legislativních povinností).

Společnost ČEZ Teplárenská, a.s. zásobuje přibližně 7 500 odběrných míst a kromě více než 132 000 domácností jsou odběrateli tepla i nemocnice, úřady, školy a průmyslové podniky. Celková roční dodávka tepla činí okolo 7 000 TJ. Zásobuje teplem zákazníky ve 32 městech v Ústeckém, Středočeském, Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském a Jihomoravském kraji, kde také exportuje teplo přes hranice, z Elektrárny Hodonín do slovenského města Holíče.

Krušnohorský Nejdek je 33 městem v pořadí, v němž společnost zajišťuje kvalitní a bezpečné dodávky tepla. Zároveň je Nejdek prvním akvizičním místem ČEZ Teplárenské v západních Čechách.

V poslední době se firma více zaměřuje také na dodávky tepla z decentrálních zdrojů, tzn. je schopna převzít zodpovědnost za majitele plynových kotelen, takovouto kotelnu provozovat vč. nákupu plynu za velkoobchodní ceny. Tito majitelé plynových kotelen pak mají výhodnou cenu tepelné energie a navíc bez starostí. Více se o tomto „produktu Komfort“ a dalších novinkách můžete dozvědět ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

14:27 Český rozhlas spouští speciální rádio s názvem Pocta Miroslavu Zikmundovi

Tematický stream Českého rozhlasu nabízí v souvislosti s úmrtím cestovatele Miroslava Zikmunda desít…