ČEZ Teplárenská začala topit v Orlové i Bohumíně

26.09.2021 11:54 | Tisková zpráva

Společnost ČEZ Teplárenská začala v pondělí 20. září 2021 ráno dodávat teplo z Elektrárny Dětmarovice do Orlové i Bohumína.

ČEZ Teplárenská začala topit v Orlové i Bohumíně
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Podzimní počasí letos nastoupilo o šest dní dříve než před rokem. Tehdy začala ČEZ Teplárenská s dodávkami tepla pro obě slezská města až 26. září. 

Anketa

Vadí vám, že se premiér Babiš ,,kamarádí" s Viktorem Orbánem?

7%
85%
hlasovalo: 35959 lidí

„V minulých týdnech jsme zkontrolovali všechny předávací stanice. Máme za sebou i pravidelnou letní odstávku a drobné opravy, abychom v příštích měsících zajistili co nejspolehlivější dodávky tepla pro rodiny i firmy. Na příchod zimy jsme připraveni,“ řekl obchodní ředitel ČEZ Teplárenská Radim Sobotík.

Pravidelná dodávka tepla začíná podle vyhlášky č. 194/2007 Sb. tehdy, pokud průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod +13 ºC ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení této teploty nad +13 ºC v následujícím dni. Průměrnou denní teplotou venkovního vzduchu je čtvrtina součtu venkovních teplot měřených ve stínu s vyloučením vlivu sálání okolních ploch v 7, 14 a ve 21 hodin, přičemž naposledy měřená teplota se počítá dvakrát. Zahájení dodávek tepla závisí také na individuální dohodě s jednotlivými městy.

Společnost ČEZ Teplárenská dodává v Moravskoslezském kraji teplo a teplou vodu z Elektrárny Dětmarovice do Orlové, Bohumína, kde je na centrální zásobování teplem napojeno téměř 14 600 domácností, z toho přes 8 800 v Orlové a 5 800 v Bohumíně. V posledních letech firma zásobuje teplem také Farmu Bezdínek v Dolní Lutyni.

Další informace o společnosti ČEZ Teplárenská také na webu www.cezteplarenska.cz.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Informace Kanceláře prezidenta republiky

19:54 Informace Kanceláře prezidenta republiky

Prezident republiky Miloš Zeman se v Ústřední vojenské nemocnici ve dnech 21.-25. října 2021 opakov…