ČEZ: Teplárnu ve Dvoře Králové nad Labem prověřilo havarijní cvičení

06.06.2018 22:16

Sbor profesionálních hasiči dorazil k simulovanému úrazu pracovníka teplárny elektrickým proudem, kterého museli zachránit z prostor hlavní výměníkové stanice v Teplárně ve Dvoře Králové nad Labem.

ČEZ: Teplárnu ve Dvoře Králové nad Labem prověřilo havarijní cvičení
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Naštěstí jen cvičně. Dnes ráno došlo k mimořádné situaci, pracovník obsluhy prováděl pravidelnou kontrolu  zařízení a došlo k úrazu.  Vedoucí odboru řízení směnového provozu proto neprodleně vyrozuměl složky integrovaného záchranného systému a informoval pracovníky vrátnice. 

Přesně v 9 hodin dopoledne nahlásil zaměstnanec na směně mimořádnou událost na čísle 150. Během několika málo minut se v Teplárně objevilo se sirénou a zapnutými majáčky auto Hasičského záchranného sboru.  Po příjezdu nejprve několik hasičů s profesionálním přístupem zajistilo místo úrazu, obhlédli situaci. Zraněnému na místě poskytli první pomoc a následně ho vyprostili z podzemí výměníkové stanice.

Členové HZS si tak v praxi vyzkoušeli  zásah přímo v reálném prostředí. Současně byla na výbornou hodnocena spolupráce profesionálních hasičů a pracovníků teplárny.

Simulovaná mimořádná událost prověřila součinnost zaměstnanců a členů havarijního štábu teplárny. „Ani ne po roce jsme opět absolvovali jedno z pravidelných havarijních cvičení prověřili jsme schopnost pracovníků teplárny řešit mimořádné situace, součinnost s Integrovaným záchranným systémem a Hasičským záchranným sborem Královéhradeckého kraje. Mohu říci, že jsme si opět potvrdili velmi dobrou koordinaci a spolupráci všech zúčastněných při takto vážné situaci,“ zhodnotil cvičení Radek Vymazal.

„Pravidelné cvičení splnilo svůj účel, prověřili jsme techniku i zaměstnance, včetně bezpečnostní služby. Aktualizovali jsme kontakty nejen na složky integrovaného záchranného systému, ale i na zainteresované organizace a orgány státní správy. Vše proběhlo na výbornou,“ upřesnil Pavel Poživil vedoucí oddělení řízení směnového provozu.

Při více jak hodinovém cvičení otestovali členové havarijního štábu také funkčnost technických prostředků, které slouží k oznamování mimořádných událostí v areálu teplárny. Zároveň prověřili aktuálnost kontaktů na vnější zainteresované orgány státní správy.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Marian Jurečka byl položen dotaz

Kde berete tu jistotu, že si udržíme nejnižší nezaměstnat?

Já spíš v médiích čtu, jak se bude příští rok propouštět. Jak jste na krachy firem a živnostníků připraveni? Stačí se podívat, co se děje na úřadech práce dnes. A vyřešil jste to nějak? Ne

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela nabídky tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

11:48 ČEZ: Společnost Elektrárna Dukovany II obdržela nabídky tří uchazečů na stavbu nového jaderného zdroje v Dukovanech

Společnost Elektrárna Dukovany II, a. s., (EDU II), stoprocentní dceřiná společnost ČEZ, obdržela na…