ČEZ: USA provozují 94 jaderných reaktorů

25.01.2021 7:34 | Zprávy

Prezident Joe Biden jádro považuje za důležitý prvek pro dosažení uhlíkové neutrality. Celková instalovaná kapacita amerických jaderných elektráren činí 96,5 GW, což z USA činí největšího výrobce z jaderné energie na světě.

ČEZ: USA provozují 94 jaderných reaktorů
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Jádro zajišťuje pětinu celkové výroby elektřiny v zemi, v případě bezemisní výroby dokonce 55 procent. Nejstarší provozovanou jaderkou je R. E. Ginna, která byla připojena k síti v prosinci 1969, titulem nejmladší se honosí Watts Bar 2 připojený v červnu 2016.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Martin Kupka byl položen dotaz

Žaloba

Nemám čerpací stanici, ale čistě teoreticky by mě zajímalo, za co přesně hrozí podle vás žaloby na stát? Kvůli legislativní nouzi nebo proto, že zasahuje do marží a cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

MHMP: Výstava fotografií z Afriky na počest cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

22:03 MHMP: Výstava fotografií z Afriky na počest cestovatelů Hanzelky a Zikmunda

Před budovou Nové radnice na Mariánském náměstí byla dnes slavnostně zahájena panelová výstava nazva…