ČEZ: Už tuto sobotu se v malé vodní elektrárně Les Království koná Den otevřených dveří

10.04.2025 17:59 | Tisková zpráva

V sobotu 12. dubna se veřejnosti otevře běžně nepřístupná malá vodní elektrárna Les Království. Zájemci si tak budou moci prohlédnout strojovnu elektrárny, historické secesní interiéry a přímo od zaměstnanců elektrárny a průvodců se dozvědí zajímavosti přímo z provozu.

ČEZ: Už tuto sobotu se v malé vodní elektrárně Les Království koná Den otevřených dveří
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Les Království je druhým vodním dílem na horním Labi, výše proti proudu řeky už se nachází jen Labská přehrada pod Špindlerovým Mlýnem. Vodní dílo i jeho elektrárna jsou postaveny v romantizujícím, pseudogotickém duchu a vzbuzují tak dojem pohádkové scenérie. Stavba vodního díla kvůli první světové válce trvala tehdy neuvěřitelných deset let, elektrárna dodala první kWh energie až v roce 1923.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Odevzdáte už konečně ten řidičák?

Jestli se prokáže, že viníkem nehody jste vy, odevzdáte už konečně řidičák, což jste sliboval už po té vaší slavné rychlojízdě?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vězeňská služba: Odsouzení pomáhají odstranit následky supercely

16:08 Vězeňská služba: Odsouzení pomáhají odstranit následky supercely

Silný vítr a kroupy mají za následek zničenou úrodu zemědělců a další škody, kter pomáhá odklízet de…