ČEZ: V Moravskoslezském kraji načerpala elektroauta o 110 % bezemisní elektřiny více

06.08.2025 19:28 | Tisková zpráva

Meziroční skokový růst celkově odebrané bezemisní elektřiny o 110 % zaznamenaly v 1. pololetí stanice ČEZ pro elektromobily v Moravskoslezském kraji.

ČEZ: V Moravskoslezském kraji načerpala elektroauta o 110 % bezemisní elektřiny více
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

U stojanů největší české veřejné sítě zastavili řidiči v kraji téměř 19tisíckrát a v průměru si pokaždé odvezli asi 21 kWh certifikované bezemisní elektřiny. Vedle stále rostoucího počtu elektroaut na českých silnicích je tahounem rostoucího trendu především rozšiřování sítě a výstavba ultrarychlých stojanů. Síť roste díky prostředkům přidělovaným Operačním programem Doprava i z vlastních zdrojů Skupiny ČEZ.

Zatímco loni od ledna do června řidiči u stojanů ČEZ v Moravskoslezském kraji odebrali přes 180 tisíc kWh bezemisní elektřiny, letos už to bylo téměř 400 tisíc kWh. V Moravskoslezském kraji ČEZ aktuálně provozuje 81 veřejných dobíjecích stanic, zhruba o 15 % více než v pololetí loňského roku. Kromě hlavních tahů jsou dnes stanice také ve většině velkých měst kraje. Nejčastěji lidé v 1. pololetí dobíjeli své elektromobily na v Ostravě a také Bohumíně, Bruntále, Českém Těšíne, Frýdku-Místku, Frýdlantě nad Ostravicí, Novém Jičíně, Opavě a Třinci. Celkově se u stojanů Skupiny ČEZ v Moravskoslezském kraji zákazníci zastavili k doplnění energie v 18 932 případech. Průměrně při jednom dobití načerpali 20,9 kWh certifikované bezemisní elektřiny.

V České republice už jezdí hodně přes 40 tisíc čistě bateriových aut a zhruba stejný počet tzv hybridů, aut s kombinovaným pohonem. ČEZ tento rychlý rozvoj podporuje akcelerovanou výstavbou desítek nových stojanů po celé České republice. Počet stanic se zatím letos zvedl z 842 na 916. Řidiči v dobíjecí síti futurego načerpali rekordních více než 6,2 milionu kWh certifikované zelené elektřiny, o 76 % více než za stejné období loňského roku a více než za celý rok 2022.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

20:14 Zoo Ostrava: Společný úspěch tří zoologických zahrad

Vzácná mláďata dvou druhů supů, tři zoologické zahrady a jeden společný cíl. Přesně takto by se dala…