ČEZ: V Ostravě složilo 30 energetických nadějí Distribuční maturitu

12.11.2024 13:28 | Tisková zpráva

Tři dny plné exkurzí v rozvodnách, odborných zážitků a sdílení zkušeností s ostřílenými energetiky – taková byla letošní Distribuční maturita v Ostravě. Nakonec ji úspěšně složilo všech 30 účastníků, studentů středních škol z celé Moravy i z Vysočiny. Originálním workshopem se ČEZ snaží přímo na svých pracovištích zatraktivnit studium elektro oborů a motivovat mladé lidi k technickému vzdělání.

ČEZ: V Ostravě složilo 30 energetických nadějí Distribuční maturitu
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Králem Distribuční maturity se stal Josef Pokorný, student Střední průmyslové školy Třebíč, na druhém místě skončil jeho spolužák Pavel Jelínek a pomyslný bronz bral Kryštof Otta ze Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky Ostrava.

Program se jako obvykle skládal z teoretických přednášek expertů ČEZ Distribuce i z praktických ukázek v terénu. „Nejvíce studenty zaujala jedinečná prohlídka rozvodny v Albrechticích na Karvinsku, která patří k největším a nejvýznamnějším rozvodnám na severní Moravě. Další zajímavostí byla exkurze na ostravském pracovišti oddělení sítí, kde naši zkušení energetici seznámili studenty s různými typy diagnostické techniky, zásahovým i kabelovým vozem, laboratoří a zkušebnou,“ říká Jan Belardi ze Strategického náboru ČEZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Pane Šťastný, to snad nemyslíte vážně.

... a zda budou v pracovní době užívat alkohol či jiné, například omamné či návykové látky tak, aby byla jejich mysl čistá. .. představte si, že by tohle řekl vedoucí kamionové autodopravy řidičům. jsem Váš fanda a kde to jde tak za Vás dost bojuji, ale tohle je totální neobhajitelná hovadina.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zoo Liberec zahájila v Indonésii nový výzkum dugongů

16:32 Zoo Liberec zahájila v Indonésii nový výzkum dugongů

Zoo Liberec zahájila v Indonésii nový výzkum dugongů. Drony pomohou zjistit skutečnou početnost ohro…