ČEZ: V Temelíně už má posilující dávku více než šest stovek lidí

14.01.2022 14:21 | Tisková zpráva

Hned dvakrát měli možnost se tento týden nechat očkovat pracovníci Jaderné elektrárny Temelín přímo na svém pracovišti. ČEZ tak ještě posiluje ochranu svých pracovníků před očekávaným nástupem varianty omikron.

ČEZ: V Temelíně už má posilující dávku více než šest stovek lidí
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Možnost využily tři stovky lidí, v drtivé většině šlo o posilující dávku. Celkově je v Temelíně naočkováno téměř devadesát procent zaměstnanců, přitom šest stovek má za sebou posilující dávku.

Očkování energetiků v prostorách vlastního testovacího centra provádí najatá zdravotnická organizace. Pro pracovníky Temelína i Dukovan je očkování dobrovolné. Lidé si mohou vybrat jednu ze tří vakcín – Pfizer, Moderna a Johnson & Johnson.

„Děláme všechno proto, abychom ochránili naše pracovníky a na elektrárnách udrželi příznivou situaci. Řadu ochranných opatření jsme na jaderných elektrárnách ponechali v platnosti od jara minulého roku, další jsme teď s předstihem ještě posílili,“ uvedl Daniel Rous, ředitel Útvaru ochrana Skupiny ČEZ.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Vladimíra Ludková byl položen dotaz

Trefné

,,Politika se změnila v soutěž o to, kdo koho označí za většího lumpa. O budoucnosti se mluví stále méně. Návrhy se neposuzují podle jejich přínosu, ale podle toho, kdo je vyslovil. Politické strany se většinou zabetonovaly ve svých pozicích, a to samé se často stalo i s jejich členy a kandidáty. Za...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

11:18 ÚOHS provedl místní šetření v oblasti tabákových výrobků

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže provedl v posledních týdnech sérii neohlášených místních šetřen…