ČEZ: Ve čtvrtek zazní v Temelíně varovné systémy

22.06.2022 18:47 | Komerční článek

Během cvičení spustí v Temelíně ve čtvrtek odpoledne varovné sirény

ČEZ: Ve čtvrtek zazní v Temelíně varovné systémy
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Varovné sirény spustí ve čtvrtek 23. června odpoledne technici v Jaderné elektrárně Temelín během plánovaného cvičení. 140vteřinový kolísavý tón se v areálu elektrárny rozezní hned dvakrát mezi 14. a 16. hodinou. Energetici o spuštění sirén i cvičení raději dopředu informovali starosty okolních obcí a uživatele informačního systému elektrárny. 

Anketa

Buď, anebo. Komu věříte?

hlasovalo: 3016 lidí

Mail na starosty okolních obcí, podobný mail a sms zpráva na registrované uživatele informačního systému. Takto s dvoudenním předstihem zástupci elektrárny Temelín informovali okolí o chystaném cvičení. V jeho průběhu, mezi čtvrteční 14. a 16. hodinou, spustí energetici varovné sirény. 140vteřinový kolísavý varovný tón se rozezní v areálu elektrárny dvakrát. Jednou v závodním rozhlase, podruhé pak v celém areálu elektrárny. Právě areálové sirény by lidé v okolních obcích nebo projíždějící kolem elektrárny mohli zaznamenat. „Informujeme o každém spuštění sirén, ale i s ohledem na dění na Ukrajině jsme si vědomi, že současná situace je o to citlivější,“ uvedl Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.

Vlastní cvičení bude probíhat dva dny, energetici si při něm vyzkouší střídání směn, evakuaci personálu a stabilizaci situace. Letos půjde o čtvrté z celkových šesti havarijních cvičení. Scénáře jsou přitom různé, od ekologických událostí, přes požár, až po řešení složitých havárií.

Od začátku roku elektrárna Temelín vyrobila 7,6 terawatthodin elektřiny. Společně s Dukovany jde o zdroje, které produkují největší množství čisté elektrické energie a podílí se tak výraznou měrou na bezemisní výrobě Skupiny ČEZ. Ročně se díky jaderným elektrárnám nevypustí do ovzduší přibližně dvě desítky miliónů tun CO2.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Mgr. Bc. Vít Rakušan byl položen dotaz

Vlajka

Zdá se, že ukrajinská vlajka na budově Národního muzea vzbuzuje vášně. Já se přiznám, že č UA plně podporuji a jsem rád, že ji pomáháme, také nerozumím tomu, proč je vlajka zrovna na budově Národního muzea vyvěšena? Když už, tak bych ji vyvěsil jinde. Kdo o vyvěšení vlastně rozhodl?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zlínský kraj: Radní podpořili téměř 80 kulturních akcí

9:44 Zlínský kraj: Radní podpořili téměř 80 kulturních akcí

Konání celkem 78 kulturních akcí a aktivit podpořili částkou ve výši téměř 4 miliony korun radní Zlí…