Sto metrů vysoký spalinový komín začali dělníci ubourávat pomocí speciálního bagru zavěšeného na pětisettunovém jeřábu přímo v areálu elektrárny. Vše se děje za plného provozu bloků. Práce by měly skončit v závěru září.
Ještě před tím, než na ploše 126 hektarů Jaderné elektrárny Dukovany začaly růst budovy reaktorů, strojoven nebo chladicí věže, začala v polovině 70. let v přísně střeženém areálu fungovat pomocná kotelna. Vytápěla zařízení staveniště, jídelnu, administrativní objekty a dodávala teplo potřebné ke spouštění prvních bloků. Její součástí byl i sto metrů vysoký spalinový komín.
„Přestali jsme ho využívat v roce 1987 a dál s ním nepočítáme. V prostoru fungující jaderné elektrárny ale tento typ demolice není nic jednoduchého. Proto jsme zvolili poměrně náročnou metodu postupného odbourávání za pomoci speciální techniky,“ říká Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Tisková zpráva