ČEZ a prvovýšlap po 773 schodech na nejvyšší rozhlednu v ČR

21.02.2024 10:01 | Tisková zpráva

773 – tolik schodů vede na nejvyšší rozhlednu v ČR; 20 - to je maximální počet účastníků, kteří je mohou buď 9. března nebo 6. dubna zdolat.

ČEZ a prvovýšlap po 773 schodech na nejvyšší rozhlednu v ČR
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Zajímavou novinku, kterou dozajista ocení všichni milovníci rozhleden, připravil kolektiv průvodců Infocentra Skupiny ČEZ v Elektrárně Ledvice na měsíce březen a duben. Pokud si chce někdo vyzkoušet, jaké to je, vyšlápnout si „po svých“ 773 schodů nejvyšší rozhledny v České republice, má  už nyní nejvyšší čas se zaregistrovat na jeden ze dvou termínů – 9. března či 6. dubna ZDE. Výšlap se totiž uskuteční vždy jen jednou, a to pokaždé od 13.30 hodin. Kapacita účastníků je z bezpečnostních důvodů omezena na 20 osob.

Prubířský kámen, že výšlap lze pro veřejnost uskutečnit, má již rozhledna za sebou. V sobotu 17. února zdolaly (pro ně absolutně) pohodovou chůzí během necelých deseti minut ochoz rozhledny fotbalistky FK Teplice.  Stalo se tak nejen v rámci  jejich dobrovolného tréninku, díky zapnuté aplikaci EPP-Pomáhej pohybem Nadace ČEZ přispěly i na dobrou věc. Konkrétně své vysportované body věnovaly Chomutovskému dětskému nadačnímu fondu.

„Dopoledne jsme se zúčastnily badmintonového turnaje v Ústí nad Labem  na podporu naší spoluhráčky hráčky, která měla autonehodu. Po skončení jsme se rozjely ještě do Elektrárny Ledvice, kde jsme výšlapem na nejvyšší rozhlednu a zapnutím aplikace EPP – Pomáhej pohybem podpořily další dobrou věc. Samozřejmě děvčata to měla i v rámci svého tréninku, byť tentokrát dobrovolného,“ uvedla Markéta Vlastníková, hlavní trenérka A-týmu žen FK Teplice. Jak dodala, pro její děvčata nejsou schody velkou neznámou. „Máme třikrát týdně trénink, přičemž  jednou za čtrnáct dní musí absolvovat výběh po schodech na teplickou Letnou. Není jich tam sice 773 jako tady, jen devadesát, za to je ovšem musí nahoru vyběhnout sedmkrát a někdy i osmkrát za sebou.“

Na ochoz rozhledny se ovšem po schodech neběželo. Smyslem prubířského kamene totiž i bylo, zda 773 schodů dokáže „klasickou schodovou chůzí“ vyšlápnout i ten, kdo nemá tak vypracovanou fyzičku jako ženy a dorostenky FK Teplice. Také šlo o to, ověřit, kolik jich může jít vedle sebe či zda je nutné dodržovat nějaký rozestup, aby nebyla nijak narušena jejich bezpečnost. Ležérní chůzí typickou pro běžného návštěvníka infocentra tak všechny ženy a dorostenky zvládly výstup za necelých deset minut.  Zápis pod jejich podpisy v návštěvnické knize infocentra pak říká vše: „Byl to super zážitek. Paráda je, že jsme nemusely běžet. Děkujeme za krásný výhled. A tým žen FK Teplice + dorostenky FK Teplice.

Desetičlenný tým složený z žen a dorostenek FK Teplice svým pěším výstupem na nejvyšší rozhlednu v ČR podpořil Chomutovský dětský nadační fond, který již od roku 2007 pomáhá dětskému oddělení chomutovské nemocnice. Fond sdružuje peněžité dary za účelem poskytování nadačních příspěvků na nákup nového přístrojového vybavení, rekonstrukce stávajících pokojů, včetně jejich nového vybavení. Dále na nákup audio techniky, vybavení herny pro děti nábytkem a podobně. V roce 2023 se podílel na získání finančních prostředků na rekonstrukce dvou pokojů, včetně sociálního zařízení. Pro letošní rok připravuje nový projekt, jehož smyslem je nákup nového přístrojového vybavení, které bude sloužit k lepší diagnostice dětského pacienta a jeho potřeb. Prostřednictvím aplikace Nadace ČEZ EPP-Pomáhej Pohybem by rád pro tento účel získal 100 000 korun.

„Teplické fotbalistky se mohou stát inspirací i pro další účastníky pěšího výstupu po 773 schodech na ochoz rozhledny v Elektrárně Ledvice. Samozřejmě musí mít u sebe mobilní telefon a v něm staženou aplikaci EPP-Pomáhej pohybem. Budeme jen rádi, když podpoří dobrou věc. A je pak na každém, pro jaký projekt se rozhodne a věnuje mu své takto vysportované body. Za nás jen připomínám, že výstup se bude konat dvakrát, a to 9. března a 6. dubna, pokaždé od 13.30 hodin. Bude vždy jeden s maximálním počtem 20 osob.  Registrace předem ZDE, případně na telefonním čísle 411 102 313, je tedy více než nutná,“ uzavírá Kateřina Bartůšková, vedoucí infocenter Skupiny ČEZ.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Mgr. Karel Krejza byl položen dotaz

Naše obrana

Jak bude ČR dál podporovat Ukrajinu, když jsou naše zásoby vyčerpány (tvrdí to Černochová)? A kde se najednou vzaly finance na nákup další munice? Zajímalo by mě taky, nakolik jsme zásobeni sami pro sebe a jestli máme vůbec dost velkou armádu (asi ne, když se uvažuje o obnovení povinné vojny)? Proto...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti: Vítězství v soutěži Úřednický čin roku

22:04 Ministerstvo spravedlnosti: Vítězství v soutěži Úřednický čin roku

Ministerstvo spravedlnosti gratuluje týmu z odboru strategie a koncepce justice, který získal presti…