ČEZ číslo týdne: 12

20.04.2024 11:44 | Tisková zpráva

12 členů má jaderná aliance zemí EU.

ČEZ číslo týdne: 12
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Další dvě země, Itálie a Belgie, mají v alianci statut pozorovatelů. Nadpoloviční většina zemí evropské „27“ tak má zájem o mírový rozvoj jaderné energetiky. Výsledkem navázaného dialogu klubu s Evropskou komisí je mj. trend založený na technologické neutralitě, který je nově obsažen v dokumentech předkládaných Evropskou komisí. To se podařilo například v případě nařízení o průmyslu s čistými nulovými emisemi (Net Zero Industry Act) nebo ve sdělení o klimatickém cíli do roku 2040. Členy klubu jsou vedle České republiky také Bulharsko, Finsko, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Nizozemsko, Polsko, Rumunsko, Slovensko, Slovinsko a Švédsko.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zkušenosti

Podle všeho se nad vámi stahují mračna a eurokomisařkou zřejmě nebudete. Co říkáte na to, že jste u vládní koalice ztratila podporu? A nemyslíte, že vzhledem k vaší kauze a 0 zkušenostem s politikou byste se nominace měla vzdát sama? Neuvažovala jste o tom? Netvrdím, že nemáte být v politice, ale ne...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

22:04 Česká pošta: Aršík s detailem meandru řeky Moravy

Litovelské Pomoraví je název nového příležitostného poštovního aršíku, který Česká pošta uvede do pr…