ČEZ číslo týdne: - 7 %

18.11.2023 11:42 | Tisková zpráva

-7 % je letošní odhadovaný meziroční pokles emisní intenzity CO2 v elektrárnách ČEZ.

ČEZ číslo týdne: - 7 %
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Emisní intenzita Skupiny ČEZ při výrobě elektřiny a tepla by měl dosáhnout za rok 2023 hodnoty 0,27 tuny CO2/MWh, loni to bylo 0,29 t CO2/MWh. Oproti roku 2001 se tento ukazatel snížil o 62 % a aktuálně se nachází hluboko pod emisemi tzv. závěrného výrobního zdroje určujícího tržní ceny elektřiny ale i pod úrovní emisí nových paroplynových zdrojů. Tahounem neustálého snižování tohoto čísla je kombinace výstavby nových bezemisních zdrojů, modernizace elektráren, případně odstavování a prodejů uhelných zdrojů. Po listopadu 1989, jehož výročí si právě připomínáme, ČEZ nastartoval největší ekologizační program v historii české energetiky s výrazně pozitivním vlivem na životní prostředí v České republice. Díky investicím za více než 130 miliard korun se podařilo oproti úrovni na počátku 90. let snížit emise SO2 o 92 %, pevných částic popílku o 95 %, emise oxidů dusíku o 50 % a oxidu uhelnatého o 77 %.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Zajímá mě, co si přeje ODS?

Protože vy na jednu stranu tvrdíte, že: ,,Zdá se, že si voliči nepřejí další federalizaci EU, bezbřehou migraci a ničení konkurenceschopnosti a životní úrovně radikální zelenou ideologií vtělenou do Green Dealu. To je nadějná zpráva." Jak ale vysvětlíte vaše spojení s Lidovci a TOPkou? Nemyslíte, že...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

22:04 HZS ČR: Na soutěži „Slezská Harta 2024“ poměřovalo své síly dvacet týmů

Vodní nádrž Slezská Harta hostila, ve středu 12.6.2024, letos již XXIV. ročník soutěže ve vodním zác…