ČEZ má nejlepší vztahy s investory i systém řízení v regionu EMEA

22.07.2018 21:31

Mezinárodní žebříček amerického časopisu Institutional Investor vyhodnotil ČEZ jako firmu s nejlepšími vztahy s investory (investor relations) i systémem řízení a kontroly firmy (corporate governance) z rozvíjejících se energetik v regionu EMEA - region Evropy, Středního Východu a Afriky. Martin Novák byl oceněn jako nejlepší finanční ředitel a Daniel Beneš se umístil na druhém místě mezi generálními řediteli celého regionu.

ČEZ má nejlepší vztahy s investory i systém řízení v regionu EMEA
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ
reklama

V konkurenci 473 společností z nejrůznějších oblastí se ČEZ dostal do úzkého výběru 36 „Nejlépe hodnocených firem“, tedy těch, které získaly top ocenění ve více kategoriích. “Podobná mezinárodní hodnocení jsou pro nás cennou zpětnou vazbou ale i motivací naše aktivity v oblasti investor relations i corporate governance nadále rozvíjet. Energetika se dynamicky mění, proto je dvojnásob potěšující, že nás zahraniční analytici vnímají takto pozitivně,“ řekl generální ředitel a předseda představenstva Skupiny ČEZ Daniel Beneš, který obsadil druhé místo v kategorii generálních ředitelů.  

„Pro ČEZ je velmi důležité poskytovat současným i stávajícím investorům hodnotné a otevřené informace. Náš tým investor relations dlouhodobě udržuje vysokou laťku kvality, což dokazují opakovaná umístění v čele prestižních anket,“ přivítal výsledky ředitel divize finance Martin Novák. Ten zároveň v žebříčku Institutional Investor získal titul nejlepšího finančního ředitele.

Ocenění se udělují na základě hlasů od více než 500 institucionálních investorů a akciových analytiků, kteří jsou dotazováni na kvalitu komunikace s účastníky kapitálových trhů. Investoři v anketě hodnotí kvalitu dostupných informací na firemních webových stránkách, kvalitu finančního reportingu, dostupnost a fundovanost představitelů firmy a také užitečnost konferenčních hovorů a osobních setkání.

Časopis Institutional Investor působí v oblasti mezinárodního finančnictví již 50 let a jejich žebříčky vztahů s investory patří mezi nejvýznamnější a nejrespektovanější ve světě. Dosud pokrývali především americké, asijské, západoevropské, japonské a latinskoamerické trhy. Letos poprvé uskutečnili anketu i v regionu EMEA. Pro hodnocení v roce 2018 shromáždili názory 328 portfoliových manažerů a analytiků na straně kupujících a 189 analytiků na straně prodejců.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda schválila pravidelnou valorizaci důchodů, krajským hygienickým stanicím dá více peněz na platy

21:20 Úřad vlády: Vláda schválila pravidelnou valorizaci důchodů, krajským hygienickým stanicím dá více peněz na platy

Kvůli zhoršené epidemické situaci byl opět aktivován Ústřední krizový štáb. Vládní kabinet schválil …