ČEZ nabízí očkování proti covid-19 přímo na pracovišti

20.09.2021 21:44

Mimořádnou možnost očkování proti covid-19 zajistil ČEZ přímo v Jaderné elektrárně Dukovany pro své zaměstnance, kteří jsou součástí kritické infrastruktury. Cílem je posílit jejich ochranu před případným šířením nákazy v zimním období a zajistit tak bezpečnost a spolehlivost výroby a dodávky elektrické energie. Očkovat se mohou také zaměstnanci dodavatelů nebo rodinní příslušníci. Aktuálně je v obou jaderných elektrárnách proočkováno přes 70 % zaměstnanců.

ČEZ nabízí očkování proti covid-19 přímo na pracovišti
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

„V průběhu zimních měsíců nás čekají hned dvě odstávky pro výměnu paliva, během kterých se významně zvyšují počty pracovníků, kteří na elektrárně pracují. Díky vyšší proočkovanosti našich zaměstnanců i dodavatelů dosáhneme vyšší ochrany zaměstnanců k zajištění bezpečného a spolehlivého provozu elektrárny i dostatek kapacit pro řádný průběh odstávek,“ vysvětluje motiv mimořádného očkování na pracovišti Roman Havlín, ředitel Jaderné elektrárny Dukovany.

Zájemci o očkování si mohou vybrat z nabídky tří vakcín: Johnson & Johnson, Moderna nebo Pfizer. Zájemce o první dávku vakcíny zdravotníci naočkují už ve středu 22.9. v ordinacích elektrárny. V případě výběru dvoudávkové vakcíny bude druhá dávka aplikována opět přímo v jaderné elektrárně s měsíčním odstupem.

V rámci péče o zdraví nabízí společnost ČEZ pro své zaměstnance řadu benefitů. Přímo na jednotlivých lokalitách pořádá Dny zdraví, přispívá na relaxaci a každoročně pro své zaměstnance zajišťuje očkování proti chřipce, které bude probíhat v měsících říjen a listopad. Pro vybrané zaměstnance kritické infrastruktury také poskytuje očkování proti klíšťové encefalitidě a v roce 2019 ČEZ stovkám energetikům zajistil možnost ověřit si hladinu protilátek proti spalničkám a případně se nechat naočkovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministerstvo dopravy: Rizikovým obdobím zejména pro chodce je podzim

9:50 Ministerstvo dopravy: Rizikovým obdobím zejména pro chodce je podzim

Nastávající podzimní období je na silnicích velmi rizikovým obdobím pro chodce. Podepisuje se na tom…