ČEZ spustil Jadernou akademii pro učitele

20.06.2020 19:27 | Zprávy

Skupina ČEZ spustila Jadernou akademii. Cílem nového vzdělávacího programu je seznámit učitele základních a středních škol s aktuálními vývojem přípravy výstavby nového jaderného zdroje v Dukovanech a s předpokládaným vývojem jaderné energetiky u nás.

ČEZ spustil Jadernou akademii pro učitele
Foto: ČEZ
Popisek: Virtuální Jaderná akademie

Učitelé mohou získané poznatky využít při výuce a také při přípravě svých žáků na jejich budoucí zaměstnání a odbornou profesi. Projekt Jaderná akademie připravila Skupina ČEZ ve spolupráci se sdružením Energetické Třebíčsko.

Jaderná akademie se měla původně konat jako seminář s přednáškami a diskusí s odborníky, zakončený prohlídkou provozu jaderné elektrárny. Z důvodu nastavených preventivních opatření proti šíření koronaviru však museli energetici přijmout náhradní řešení. První ročník jaderné akademie připravili formou samovzdělávání prostřednictvím videopřednášek odborníků z elektrárny, které v průběhu června předávají učitelům základních a středních škol v regionu elektrárny. Vznikla tak první virtuální přednáška, jejímž prostřednictvím se posluchači seznámí s moderními technologiemi zvažovanými pro nový jaderný zdroj, personálních kapacitách či s odpověďmi týkajícími se například dostatku surové vody v Dalešické přehradě pro chlazení souběžného provozu obou elektráren. Součástí je také informace o možnostech spolupráce škol se Skupinou ČEZ.

„Informovanost pedagogů je velmi důležitá! A to nejen těch na středních a vysokých školách, se kterými Skupina ČEZ aktivně spolupracuje řadu let, ale také na těch základních. Právě zde nyní v lavicích sedí budoucí odborníci, pro které může být stavba nové jaderné elektrárny zajímavou příležitostí pro budoucí pracovní uplatnění“, říká Linda Navrátilová, specialistka náboru Skupiny ČEZ.

Jaderná akademie navazuje/doplňuje projekty Jaderná maturita a Letní univerzita. Po studentech středních a vysokých škol tak mohou své znalosti prohlubovat i učitelé.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: komerční tisková zpráva

Jak zabránit Číně, aby o nás sbírala citlivá data?

Podle mě také není problém jen v Číně, ale dnes už téměř neexistuje nic jako soukromý. I třeba EU dost šťourá do soukromý lidí - většinou to vydává za dobrý úmysl a možná to i dobře myslí, ale je to potřeba? Co vím, tak třeba chtěla mít možnost sledovat i soukromou korespondenci lidí na internetu at...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

22:28 HZS ČR: Přivítali jsme zahraniční delegaci ze Saska a Bavorska

Ve dnech 25.7 a 26. 7. se v budově GŘ HZS ČR uskutečnilo pracovní jednání se zástupci Saska a Bavors…