ČEZ zlevňuje od 1. ledna pro 1,6 milionu zákazníků

30.12.2025 20:21 | Tisková zpráva

Nový rok přináší českým domácnostem nižší ceny za energie. ČEZ Prodej zlevňuje ceníky 1,6 milionu zákazníků se smlouvami na dobu neurčitou.

ČEZ zlevňuje od 1. ledna pro 1,6 milionu zákazníků
Foto: ČEZ
Popisek: Logo ČEZ

Všem zákazníkům bez rozdílu navíc promítne do záloh snížení regulovaných cen elektřiny, které bylo schváleno vládou letos v prosinci. Na nejběžnější sazbě zákazníci za elektřinu uspoří za každou megawatthodinu 840 Kč. V letošním roce zlevňoval ČEZ Prodej celkem pětkrát, a to jak produkty na dobu neurčitou, tak fixace. Pokud to podmínky umožní, bude ČEZ Prodej snižovat ceny svým zákazníkům i v roce 2026.

Silová složka elektřiny pro nejběžnější sazbu D02 klesne zákazníkům od 1. ledna o 240 Kč za megawatthodinu, na cenu 3 190 Kč/MWh (3 860 Kč včetně DPH). Plyn na dobu určitou se zlevní o 70 Kč za megawatthodinu na úroveň 1 289 Kč/ MWh (1 560 Kč včetně DPH).

„Od začátku ledna zlevňujeme ceny elektřiny i plynu pro našich 1,6 milionu zákazníků. Zároveň jsme přes svátky do našich systémů a ceníků promítli i nedávno schválené odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje. I v roce 2026 se dál budeme dívat na příležitosti a v případě příznivého vývoje jsme připraveni ceny snižovat i nadále,“ uvedl generální ředitel ČEZ Prodej Tomáš Kadlec.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Jak chcete docílit zvýšení mezd?

A myslíte, že za nízké mzdy mohou Ukrajinci? Ano, jsou často ochotni dělat za míň, ale ten problém, že máme nízké mzdy je přeci dlouhodobý a rozhodně nevzniknul s příchodem Ukrajinců.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti odvolaného děkana Miroslava Ševčíka

22:31 Nejvyšší správní soud vyhověl kasační stížnosti odvolaného děkana Miroslava Ševčíka

Docent Miroslav Ševčík byl v prosinci 2023 odvolán z funkce děkana Národohospodářské fakulty VŠE, pr…