ČHMÚ: Jaké bylo sucho v letošním roce?

23.12.2015 10:59 | Zprávy

Na konci minulého týdne byla na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu zveřejněna komplexní zpráva „Vyhodnocení sucha na území České republiky v roce 2015“, která se zabývá meteorologickými a hydrologickými aspekty letošního sucha.

ČHMÚ: Jaké bylo sucho v letošním roce?
Foto: ČHMÚ
Popisek: ČHMÚ

Zpráva obsahuje detailní hodnocení meteorologické situace, srážkové a teplotní charakteristiky do října 2015, vyhodnocení výparu, evapotranspirace a vláhové bilance, vlhkosti půdy a dopadů sucha na vegetaci, vývoje sněhových zásob, vyhodnocení minimálních průtoků na povrchových vodách a hladin podzemních vod a také srovnání sucha v roce 2015 s historickými případy such.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Ekonomika

Když se pyšníte tím, jak díky vám roste naše ekonomika, jak vysvětlíte, že to nepociťuje většina z nás, a že naše mzdy nerostou nebo jen minimálně, a že se naše životní úroveň propadá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ASO: První kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2026 byla podepsána

22:03 ASO: První kolektivní smlouva vyššího stupně na rok 2026 byla podepsána

Po nepříliš dlouhém, ale o to intenzivnějším vyjednávání byla d19. prosince 2025 podepsána kolektivn…