ČHMÚ: Likvidace nepotřebných vrtů na území ČR

11.11.2018 17:19

Na území ČR nadále pokračuje realizace projektu s názvem „Likvidace nepotřebných vrtů na území ČR“. Fyzicky likvidaci vrtů provádí zprostředkovatelská firma. Projekt byl započat v roce 2016 a předpokládané ukončení by mělo být v první části roku 2019.

ČHMÚ: Likvidace nepotřebných vrtů na území ČR
Foto: ČHMÚ
Popisek: ČHMÚ
reklama

V rámci projektu ČHMÚ zahrnuje likvidace 46 vrtů v rámci vyhlášené výzvy č. 12/2016 k předkládání žádostí o poskytnutí podpory v rámci Národního programu Životního prostředí. Řídícím orgánem programu je Ministerstvo životního prostředí ČR (MŽP) a zprostředkujícím subjektem je Státní fond životního prostředí České republiky (SFŽP).

Vrty byly Oddělením podzemních vod v Českém hydrometeorologickém ústavu (ČHMÚ) pečlivě vybrány pro své stáří, nepotřebnost či havarijní stav. Vrty jsou ve vlastnictví ČHMÚ a nachází se na pozemcích ať už právnických či fyzických osob. Vrty se nachází jak na zemědělsky obdělávaných polích, tak i v lesích či soukromých zahradách.

Účelem likvidace nepotřebných a nepoužívaných vrtů je zamezení nepředvídatelných situací způsobené zásahem nezasvěcených osob, možnost nenávratného poškození hydrogeologie podloží, propojení různých zvodní či kontaminace půdního prostředí.

Realizace projektu započala v listopadu roku 2016, kdy byly připraveny projekty likvidací. V roce 2017 se získávala jednotlivá povolení nutná pro realizaci projektu. V roce 2018 byla zahájena fyzická likvidace vrtů, která by měla být v tomto roce také dokončena. V 1Q/2019 proběhne závěrečné vyhodnocení projektu.

Se SFŽP byla dne 6. 9. 2018 podepsána smlouva č. 00731712 o poskytnutí podpory ve výši 2.008.553,00 Kč. Základ pro stanovení podpory odpovídá způsobilým výdajům ve výši 2.231.726,00 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tisková zpráva

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stát v roce 2022 navýší platby do veřejného zdravotního pojištění, vláda uvolnila i další peníze na podporu kultury

18:47 Stát v roce 2022 navýší platby do veřejného zdravotního pojištění, vláda uvolnila i další peníze na podporu kultury

O 200 korun na osobu se v roce 2022 navýší platby státu do veřejného zdravotního pojištění za osoby,…