ČMKBK: Cena elektřiny mírně vzrostla

18.04.2017 15:30

Na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK) bylo v 15. týdnu uzavřeno 6 kontraktů na dodávku 1,5 tisíce MWh elektřiny pro konečné odběratele v hodnotě 1,3 milionu korun.

ČMKBK: Cena elektřiny mírně vzrostla
Foto: cmkbk.cz
Popisek: Českomoravská komoditní burza Kladno - logo

Cena dvouletého kontraktu elektřiny v nízkém napětí vzrostla proti poslednímu obchodování s tímto produktem z letošního února o 0,6 procenta na úroveň 847 Kč/MWh.

Rozhodnutí nakoupit i v letošním roce elektřinu na ČMKBK zveřejnilo koncem března město Liberec. „Efektivnější způsob, jak pro město zajistit nejlepší možnou cenu na trhu, neexistuje, vloni jsme ušetřili 13 milionů,“ říká v tiskové zprávě města náměstek primátora pro technickou správu majetku Tomáš Kysela.

Na Českomoravské komoditní burze Kladno nakupuje Liberec elektřinu a plyn od roku 2012, a to vždy na kalendářní rok. Vysoutěžené ceny platí pro všechny objekty, které město spravuje, a pro všechny městem zřízené příspěvkové organizace i některé akciové společnosti. Spolu s Libercem se do centralizovaného nákupu energií pravidelně zapojují také okolní obce, např. Jablonné v Podještědí, Rokytnice nad Jizerou, Svijany, Hrádek nad Nisou, Rychnov u Jablonce nad Nisou a další, uvádí se v tiskové zprávě.

Českomoravská komoditní burza Kladno vznikla v roce 1995 dle zákona č. 229/1992 Sb., o komoditních burzách a na základě státních povolení udělených Ministerstvem průmyslu a obchodu a Ministerstvem zemědělství. Obchodování s energiemi organizuje ČMKBK v samostatné sekci Energetická burza od roku 2002, která je tak první energetickou burzou v České republice a největším energetickým burzovním trhem s dodávkami energií ve střední Evropě.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

11:27 Ministerstvo spravedlnosti uspělo v prestižní anketě Zákon roku

Ve čtvrtek 25. dubna 2024 byly vyhlášeny výsledky patnáctého ročníku ankety Zákon roku. Na druhém mí…