ČMSS: Téměř polovina mladých Čechů zůstává u rodičů. Stavebko může pomoci!

11.03.2014 16:00 | Zprávy

Maminčiny sukně se drží stále více mladých lidí a z pohodlí domova se jim nechce. Ukázal to výzkum Eurostatu, který tento trend mapoval napříč celou Evropou. Výjimkou nejsou ani Češi. Téměř polovina lidí ve věku 25 - 29 let stále žije u svých rodičů. Mezi hlavní důvody patří nedostatek financí. Díky našetřeným úsporám nebo úvěru ze stavebního spoření ale nemusí být první krok do dospělosti tak těžký.

ČMSS: Téměř polovina mladých Čechů zůstává u rodičů. Stavebko může pomoci!
Foto: red
Popisek: Českomoravská stavební spořitelna

Narůst počtu mladých lidí, kterým se z domova nechce, je celoevropskou záležitostí. Nechvalné první místo obsadili Slováci. Služby tzv. „mama hotelu“ zde využívá téměř tři čtvrtiny obyvatel ve věku do 29 let. Může za to především nedostatek financí kvůli nízkému platu absolventů vysokých a obzvláště středních škol. Měsíční výdělek mladých totiž často stačí pouze na zaplacení nájmu, ale už jim nezbude dostatek financí na další výdaje spojené s vedením domácnosti.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

To by mě také zajímalo

Kdo volí ti, co posuzují regulérnost kampaní? A myslíte, že nejsou transparentní a objektivní? Prý jste pokutu dostali nejen vy, ale i třeba ODS, jestli to je pravda, tak podle čeho usuzujete, že vám byla pokuta udělena, protože jste nepohodlnou stranou? Nebo myslíte, že jí je i ODS?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lesy ČR: O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem

13:33 Lesy ČR: O dříví, ze kterého se vyrábějí třeba hudební nástroje, je velký zájem

První z řady dražeb cenných dřevních sortimentů v sezóně 2025/2026 skončila minulý týden. Lesy ČR na…