ČMSS: Více než polovina Čechů dává na stavebko přes tisícovku měsíčně

29. 9. 2014 16:48

Alespoň tisícikorunu pošle každý měsíc na stavební spoření 60 % Čechů. Třetina všech klientů spoří mezi 1000 a 1500 Kč. Zhruba 30 tisíc lidí posílá na stavební spoření více jak pět tisíc korun měsíčně.

ČMSS: Více než polovina Čechů dává na stavebko přes tisícovku měsíčně
Foto: red
Popisek: Českomoravská stavební spořitelna
reklama

Nejvíce Čechů, kteří mají uzavřeno stavební spoření, si každý měsíc šetří mezi 1001 korunami a 1500 korunami. Podle analýzy z dat MML-TGI agentury MEDIAN zpracované pro ČMSS to je celkově 32 %. Druhou nejpočetnější skupinou jsou lidé, kteří mají měsíční úložku ve výši 501 až 1000 korun, těch je celkově 27 %. Částku mezi 1500 a 2500 Kč pak volí 21 % občanů.

„Lidé si uvědomují výhody stavebného spoření a státní podpory, jejíž výše je navázána na velikost měsíční úložky. Každý, kdo se rozhodne pro stavební spoření, by měl se svým poradcem zvážit, jakou částku na účet posílat. Doporučení nevychází jen z rodinného rozpočtu, ale také účelu, kvůli kterému se pro spoření rozhodne,“ doplňuje k průzkumu Manfred Koller, místopředseda představenstva Českomoravské stavební spořitelny.

Ti, kdo stavební spoření vyzkoušeli, se k němu opakovaně vrací. Meziročně stoupl počet nově uzavřených smluv bez zvýšení cílových částek o 50 % (k 30. 6. 2014). Je evidentní, že jistota vysokého zhodnocení začíná být ve srovnání s klesajícími úroky na spořicích účtech stále atraktivnější.

Téměř třetina (26 %) domácností má zřízené tři a více smluv o stavebním spoření. Zatímco v průměru má více jak čtyři smlouvy 12 % domácností, u ČMSS toto číslo dosahuje 15 %.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Tisková zpráva
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

22:39 ČOI: Kontrola varných desek odhalila u většiny typů nedostatky

Česká obchodní inspekce kontrolovala vestavné plynové varné desky. V českých domácnostech, kde jsou …